Apple Event s vývojom podielu na trhu AppleTV+. Iba teraz na 3 mesiace zdarma!

Napísal Torben 1 dňa 12 september 2022 do kategórie Filmy a seriály, Správy, Magazín

Udajová grafika vývoja podielu na trhu medzi streamingovými platformami

Máme za sebou už tretí tohtoročný Apple Event s názvom Far Out, pozrieme sa aké novinky sa na ňom objavili. Bezpochyby zaujímavé tituly sa posledné dni zjavili aj v streamovacej službe tohto giganta - Apple TV+. Pri tej príležitosti si ukážeme vývoj podielu na trhu Apple TV+ a aj zaujímavý tip na možnosť sledovania tejto služby na 3 mesiace zdarma.

V roku 2022 Apple doteraz usporiadal tri podujatia. Prvým z nich bola jarná udalosť Apple Event Peak Performance 8. marca, na ktorej predstavili nový iPhone SE, iPad Air, Mac Studio, Studio Display a novinky v službe Apple TV+. Druhou udalosťou spoločnosti Apple v roku 2022 bola Keynote WWDC, na ktorej boli predstavené macOS Ventura, iOS 16, iPadOS 16, M2 MacBook Air a M2 MacBook Pro.

disneyzlava 970x90 544

V septembri Apple na podujatí Far Out predstavil Apple Watch série 8, Apple Watch Ultra, iPhone 14 a druhú generáciu AirPods ProOčakáva sa, že ďalší Apple Event bude v októbri 2022, kde pravdepodobne uvidíme spustenie nových iPadov a Macov a možno aj dlho očakávaného HomePodu 2.

far out banner 2022 987

foto: svetapple.sk

Septembrový Apple Event toho ponúkol mnoho, od vylepšených kamier na iPhone 14 Pro až po nový model pridaný do rozrastajúcej sa rodiny Apple Watch. Čo mnohých asi prekvapilo, je neustále rastúca cena zariadení od Apple, cena iPhonu prvýkrát prekonala 2000€ (iPhone 14 Pro Max s 1TB) a za Apple Watch v prevedení Ultra je to 999€. 

Novinky v Apple TV+

Apple si pri tohtoročnom podujatí jednoznačne stanovil za prioritu zamerať sa na používateľskú skúsenosť. My veríme, že sa to bude týkať aj platformy AppleTV+. Mimochodom, Apple Eventy môžete online sledovať už aj na AppleTV+.

V týchto dňoch beží na tejto platforme tretia séria obľúbeného akčného seriálu See, v hlavnej úlohe s Jasonom Mamoom. Pôvodný seriál AppleTV sa odohráva v postapokalyptickej dystopii v ďalekej budúcnosti, kde slepý kmeň verí, že dve z jeho detí majú mýtickú schopnosť vidieť.

Pre slovenské titulky kliknite na ikonku Titulky png transparent computer icons subtitle others miscellaneous angle text (CC), potom na ikonku Nastavenia png transparent computer icons logo youtube symbol youtube area theme settings (Settings), kde zvoľte Titulky - Automaticky preložiť a vyberte Slovenčinu (Subtitles - Auto-translate).

V piatok vyšla aj šiesta časť pôvodného AppleTV dramatického seriálu Päť dní v nemocnici Memorial, inšpirovaného skutočnými udalosťami počas katastrofy hurikánu Katrina. Lekári a zdravotné sestry na jednotke intenzívnej starostlivosti v nemocnici v New Orleans zápasia s liečbou pacientov, keď je zariadenie bez prúdu 5 dní.

5 days at memorial hospital poster 555

Do pozornosti dávame aj tretiu sériu obľúbeného britského komediálneho seriálu Trying, v ktorom hlavní protagonisti Jason a Nikki po adopcii dieťaťa zisťujú, či sú pripravení stať sa rodičmi aj napriek svojim nefunkčnými priateľstvám, nešťastnou rodinou a chaotickými životmi.

Trying poster 887

Všetky novinky z knižnice AppleTV+ si môžete pozrieť na stránke Justwatch.

Apple TV+ prekonáva v raste Netflix a Prime Video

Už pri marcovom Apple Evente sme Vám ukázali vývoj podielu Apple TV+ na trhu do februára, v ktorom sa ukazovalo, že služba má dobre našliapnuté na rast a vyzeralo to, že čoskoro sa dotiahne na HBO Max.

Pre Apple TV+ bol vývoj posledného 1,5 roka naozaj výborný, ak to porovnáme s veľkými hráčmi ako Prime Video a Netflix, ktorí sa znížili o 19 % a 14 %.

Apple TV+ dokázal v rovnakom období narásť až o 29 %.

vyvoj podielu appletv 09 2022 5554 

Ešte síce nedobehol HBO Max, ale ten svoj rast zastavil a rozdiel medzi nimi sa značne znížil, len na 0,8%.

Apple TV+ na 3 mesiace zdarma

Chcete skúsiť platformu AppleTV+? Spoločnosť Apple ponúka vrámci spolupráce s Viber chatbot možnosť bezplatne vyskúšať platformu AppleTV+/Music až na 3 mesiace.

Ak nemáte Viber vo svojom Android zariadení nainštalovaný, stiahnete si ho a nainštalujte cez Google Play obchod.

V prehliadači si otvorte stránku: https://viber-offers-with-apple.chatbotsstudio.com/en, kliknite na „Return to Bot“ a otvorí sa Vám nový chat vo Viberi s dvoma odkazmi: Apple Music a Apple TV+.

apple tv na 3 mesiace zdarma 5454

foto: viber-offers-with-apple.chatbotsstudio.com

Zvolíte AppleTV+, presmeruje Vás na stránku Apple, kde sa zaregistrujete, vyplníte číslo karty (len pre overenie, stiahnuté Vám nebude z účtu nič) a počkáte na potvrdenie predplatného v emaily.

Po potvrdení si do svojho telefónu, tabletu, či Android TV boxu nainštalujete aplikáciu Apple TV a prihlásite sa so svojim AppleID (ktoré si zvolíte pri registrácii - väčšinou je to Váš email).

appletv app google play androidtv 5454

foto: googleplay


Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s Apple TV+ so super obrazom v 4K?
Kúp si certifikovaný Android TV box s nastavením v cene, v našej ponuke máme na výber desiatky modelov. Pozri celú ponuku > 


 

Pozor, po 3 mesiacoch Vám bude účtované normálne predplatné vo výške 4,99€ mesačne, pretože predplatné sa automaticky obnovuje, kým ho nezrušíte. Takže ak predplatné do 3 mesiacov zrušíte, nebude Vám účtované nič.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (3 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu