Azerbajdžanský športový kanál Idman TV HD voľne na 46e

Napísal Ivan P. 1 dňa 27 november 2015 do kategórie Magazín, Správy

V Azerbajdžane štartujú ďalšie plánované kanály vo vysokom rozlíšení. Satelitným divákom tejto krajiny sú dostupné bez akýchkoľvek poplatkov. Na družici Azerspace 1 (46 ° E) bolo spustené nekódované vysielanie športovej stanice Idman HD.

Príjem programu je v Českej republike pomerne komplikovaný s ohľadom na použitý zväzok transpondéra, ktorý je nasmerovaný do krajín Strednej Ázie. Príjem v Česku je možný s parabolami s priemerom okolo 200 cm. Priaznivejšie sú podmienky na Slovensku kde by mala postačovať parabola menších rozmerov.


idman.jpg

 

Idman HD vysiela v rámci verejnoprávneho paketu Teleradio na kmitočte 11,175 GHz, pol. H. Verzia programu Idman TV v HD rozlíšení existuje od 1.1.2009. Stanica vysiela futbalové prenosy (národnú ligu, rovnako tak i európske ligy - anglickú, španielsku, taliansku), ďalej športové prenosy z volejbalu, basketbalu, atletiku alebo boxu. Popri športových prenosov vysiela Idman TV tiež športové spravodajstvo a magazíny.

Dodajme, že v septembri 2015 azerbajdžanský regulátor NST vydal celoplošným programov licencie pre vysielanie v HD rozlíšení. CBC Sport bol prvým z kanálov, ktorý odštartoval už 2. novembra. Ďalším kanálom je spomínaný Idman HD, ktorý odštartoval teraz. Už čoskoro odštartuje tiež stanica AzTV 1 HD.

technické parametre - Idman HD:

• Azerspace 1 (46 ° E), freq. 11,175 GHz, pol. H, SR 27500, FEC 5/6, DVB-S / QPSK

Program Idman HD sa vysiela v rozlíšení 1920x1080 v MPEG-4 s video bit rate cca 6,69 Mbit / sa stereo MPEG zvukom v kvalite 256 kbit / s.

zdroj: satkurier.pl

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget