Barrandov HD, Kino Barrandov HD a Barrandov Plus HD mieri do Skylinku

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 máj 2015 do kategórie Magazín, Správy

Diváci satelitnej platformy Skylink sa môžu tešiť na ďalšie programy vo vysokom rozlíšení obrazu (HDTV). Do ponuky operátora mieri Barrandov HD, Kino Barrandov HD a tiež chystaný program Barrandov Plus HD.

skylink-v2.gifŠtart všetkých troch HD programov prevádzkovateľa Barrandov Televízne štúdio na satelite Astra 3B (23,5 ° E) je naplánovaný na 15.5.2015.

"" Od 15. mája môžete nielen Kino Barrandov ale aj TV Barrandov a dokonca aj chystaný kanál Barrandov Plus sledovať vďaka Skylinku aj v HD rozlíšení "," uviedla  v relácii mailom, poštou, mobilom moderátorka relácie Denisa Jeřábková.

Skupina Barrandov tak získa dve prvenstvá - od svojho štartu bude nový kanál Barrandov Plus dostupný na Skylinku v HD rozlíšení a taktiež bude Barrandov ako jediný český prevádzkovateľ poskytovať klientom platformy Skylink všetky svoje stanice v high-definition TV.

Podľa neoficiálnych a zatiaľ nepotvrdených informácií má satelitnú distribúciu zabezpečiť spoločnosť České Radiokomunikace (ČRa) prostredníctvom uplinku sesterskej slovenskej spoločnosti Towercom. Tá už zabezpečuje distribúciu HD programov Českej televízie (ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD) a od polovice minulého mesiaca tiež programové okruhy RTVS / STV (Jednotka HD, Dvojka HD). ČRa a Towercom tak zrejme ponúkajú vysielacím spoločnostiam balík služieb - terestriálnej a satelitnej distribúcie za zvýhodnenú cenu.

predpokladané technické parametre - Barrandov HD, Kino Barrandov HD, Barrandov Plus HD:tv-barrandov.gif

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
kmitočet: 12,363 GHz

polarizácia: vertikálna
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

Skupinu Barrandov budú tvoriť nasledovné programy: TV Barrandov (vysiela od januára 2009), seriálový a filmový kanál Kino Barrandov (vysiela od 18.4.2015), detský a dokumentárny program Barrandov Plus (vysiela od 16.5.2015) a tiež hudobná stanica Barrandov Muzika ( štart tento rok).

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget