Brein bojuje proti výrobkom s nainštalovaným prehrávačom KODI

Napísal Ivan P. 1 dňa 19 jún 2017 do kategórie Magazín, Správy

kodi.png

Holandská antipirátská organizácia Brein pokračuje v akciách proti predajcom, ktorí ponúkajú zariadenia s predinštalovaným mediálnym prehrávačom KODI. Organizácia tak reaguje na nedávne rozhodnutie Európskeho súdneho dvora.

Európsky súdny dvor nedávno rozhodol, že predaj prístrojov s nainštalovanými doplnkami pre pirátsky príjem je nezákonný. Ide o prelomový verdikt, ktorý má dôsledky pre predaj nielen v Holandsku ale vo všetkých členských štátoch EÚ, tj. Aj v Českej republike a na Slovensku.

Brein podáva žaloby na predajcov, ktorí predávajú prehrávače s nainštalovaným prostredím KODI. Organizácia na súde požaduje náhradu škody vo výške 2 tisíc eur (tj. Cca 52.600 kč) za každý takýto predaný prehrávač, najviac 50 tisíc (1.315.000 kč) eur za predajcu.

Organizácia tvrdí, že zhruba 190 predajcov teraz zastavilo svoju činnosť. V jednom prípade sa Brein mimosúdne s predajcom dohodol na odškodnení vo výške 10 tisíc eur (cca 263.000 kč). Vyjednávanie s radom ďalších predajcov stále prebiehajú.

zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Skylink: MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1 a VH1 Classic s novými parametry. Od 20.3.2018 najdou zákazníci... https://t.co/Vm4C1ygLGr

Preview: Tiviar Alpha plus. TROJTUNEROVÝ LINUXOVÝ MIPSEL PRIJÍMAČ S E2 ZA BEZKONKURENČNÚ CENU! V dnešnom... https://t.co/Fn0Wd7KRkF