Brnenská BTV rozširuje pokrytie. Bude na Skylinku a v DVB-T v Prahe

Napísal Ivan P. 1 dňa 04 júl 2018 do kategórie Správy, Magazín

btv_logo.png

Diváci satelitnej platformy Skylink sa čoskoro dočkajú ďalšej stanice. Do ponuky bude zaradená brnenská televízia BTV. Tá sa popri satelite Astra 3B objaví aj v pozemnom vysielaní na území hlavného mesta.

Btv pôvodne stanica s regionálnym pokrytím bude po zaradení do nových distribučných platforiem dostupná po celej Českej republike, Slovensku a v celej Európe v dosahu signálu zo satelitu Astra 3B, ktorý sa nachádza na pozícii 23,5 ° E.

Diváci v Prahe a okolí naladia brnenskú stanicu BTV tiež na klasickú pozemné anténu v rámci DVB-T.

Zaradenie programu BTV na satelit Astra 3B a do DVB-T v Prahe bolo pôvodne naplánované na nedeľu 1. júla 2018. zaradenie do týchto platforiem prebehne o niekoľko dní neskôr. Pravdepodobne 3.7.2018.

"Rozšírenie vysielania aj cez satelit ASTRA prebehne skôr v priebehu 1. týždňa v júli, je možné, že to hneď 1.7. nezvládneme, ale v priebehu toho 1. týždňa určite ÁNO," uviedla na otázku webu parabola.cz Ivana Greifenthalová, generálna riaditeľka btv.

Btv bude cez satelit Astra 3B vysielať nonstop ako nový program. "Áno, budeme vysielať 24 hodín denne," potvrdila webu parabola.cz Ivana Greifenthalová z BTV. Kapacitu a uplinkové služby pre BTV bude zabezpečovať spoločnosť Towercom na frekvencii 12,363 GHz, kde vysielajú i ďalšie slovenské a české programy - napr. TV Noe, Šláger TV, TA3 HD / Ring HD, TV Osem HD, Óčko Star, Tuty, Jednotka HD, dvojka HD, Barrandov HD, Kino Barrandov HD, Barrandov Plus HD a rad rozhlasových staníc. Vysielanie BTV bude šírené nekódovane (FTA) a bude tak dostupné nielen pre zákazníkov Skylinku ale tiež aj pre ostatných lovcov voľne šírených staníc.

Btv je lifestylová stanica, ktorá svojím programom cieli na všetky vekové skupiny. Ide o jedinú celoplošne vysielajúcu televíziu, ktorá sídli mimo Prahu.

plánované technické parametre - BTV:

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
frekvencia: 12,363 GHz

polarizácia: vertikálna
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK
CA systém: žiadny (FTA)

Vysielanie BTV doposiaľ môžu sledovať diváci prostredníctvom DVB-T multiplexu 4 na celom území južnej Moravy a celoštátne prostredníctvom operátorov UPC, O2 a Netbox.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu