Česká televízia pripravila novú verziu iVysielania v HbbTV

Napísal Ivan P. 1 dňa 20 jún 2019 do kategórie Magazín, Správy

Česká televízia  spúšťa v HbbTV novú verziu svojej najnavštevovanejšie aplikácie - iVysílání. Okrem zmeny dizajnu pribudlo množstvo nových funkcií vrátane možnosti sledovania obsahu priamo z webu ČT, či tematické členenie relácií podľa vybraných žánrov. Aplikácia iVysílání zahŕňa celý video archív Českej televízie, teda programy vysielané od roku 2006. Informovala dnes o tom ČT.


hbbtv-ivysilani-01.jpg

"Aplikácia je navrhnutá v duchu súčasných trendov vývoja video platforiem a prináša celý rad nových funkcionalít. Na úvodnej obrazovke sa nachádzajú nielen programové tipy a najsledovanejšie relácie, ale aj tematické členenie obsahu do dvanástich základných žánrov, ktoré sú následne rozdelené do ďalších podrobných kategórií. Vyhľadávanie relácií tak bude pre užívateľov výrazne jednoduchšie, "hovorí vedúci teletextu a HbbTV Jan Zeman.

hbbtv-ivysilani-02.jpg

Aplikácia iVysílání divákom po stlačení červeného tlačidla ponúkne intuitívnejšie členenie, vrátane možnosti výberu obľúbených programov pre jednotlivých členov domácnosti, jednoduchšie vyhľadávanie alebo rozšírenie v oblasti živého vysielania, ktoré ponúka aj funkcionalitu pre možnosť vrátiť sa v prehrávaní späť v čase. Stránky relácií navyše prinášajú viac informácií a umožňujú radiť jednotlivé epizódy podľa niekoľkých kritérií. Novinkou je aj prehľadnejší výber bonusových videí.

 

 hbbtv-ivysilani-03.jpg

"Nová verzia tiež umožňuje prehrávať obsah priamo z webu Českej televízie. Na diaľkovom ovládaní môže divák aktivovať funkciu k prepojeniu HbbTV s ďalším zariadením a preniesť tak obraz prehrávaného videa z počítača do televízora, "dopĺňa Zeman.

Česká televízia poskytuje služby hybridného vysielania od mája 2012. Cez červené tlačidlo televízneho ovládača umožňuje na rozhraní ČT bodu spustiť celý rad stálych aplikácií, ktoré dopĺňa podľa konkrétnych športových alebo významných udalostí.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget