Chystá sa štandard DVB-I pre internetové vysielanie

Napísal Ivan P. 1 dňa 08 marec 2018 do kategórie Magazín, Správy

Televízne programy budeme v budúcnosti zrejme ladiť aj v novom vysielacom štandarde DVB-I. Na nedávnom 80. zasadnutí DVB Group bola vytvorená nová pracovná skupina DVB CM-I, ktorá sa zameria na vývoj nového štandardu DVB-I, ktoré má slúžiť pre internetovú distribúciu.

Nová pracovná skupina bude predstavená budúci týždeň na DVB World 2018 vo Varšave.

Vznik DVB-I je reakciou na spôsob sledovania televíznych služieb a obsahu cez internet. Skupina CM-I sa bude teraz zaoberať zhromažďovaním relevantných obchodných a technických požiadaviek, ktoré poskytnú užívateľovi možnosti sledovania lineárneho televízneho vysielania cez internet s bežným televíznym vybavením a užívateľským rozhraním.

DVB-I doplní existujúce DVB štandardy ako sú DVB-S pre satelitné vysielanie, DVB-T pre terestrické a DVB-C pre káblové vysielanie.

Práca na štandarde DVB-I bude koordinovaná s inými organizáciami ako je HbbTV, regionálnymi špecifikáciami prijímačov, W3C alebo 3GPP s cieľom vytvorenia horizontálneho rámca pre televízne služby.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

4.5/5 hodnotení (2 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Skylink: MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1 a VH1 Classic s novými parametry. Od 20.3.2018 najdou zákazníci... https://t.co/Vm4C1ygLGr

Preview: Tiviar Alpha plus. TROJTUNEROVÝ LINUXOVÝ MIPSEL PRIJÍMAČ S E2 ZA BEZKONKURENČNÚ CENU! V dnešnom... https://t.co/Fn0Wd7KRkF