Čínske stanice FTA, vrátane filmovej Hollywood HD

Napísal Ivan P. 1 dňa 07 január 2020 do kategórie Magazín, Správy

Zo satelitu Eutelsat 21B je možné prijímať dočasne voľné vysielanie zaujímavého balíku čínskych programov, vrátane filmového kanálu Hollywood Movie Channel HD či dokumentárneho Discovery Science HD.

Paket s čínskymi programami sa pred časom objavil na kmitočte 10,856 GHz. Vysielanie bolo od svojho spustenia kompletne zakódované systémom Visioncrypt. Teraz - zrejme z technických dôvodov - je kompletný obsah multiplexu (okrem testovacieho kanála) vysielaný nekódovane a je teda dostupná pre všetkých divákov, ktorí môžu prijímať vysielanie zo satelitu Eutelsat 21B na pozícii 21,5 ° E. a majú set top boxy alebo televízory s podporou kodeku HEVC (H.265).

Čínsky mux prešiel premenou - stanice prešli na modernejší kodek HEVC, čo prinieslo dočasné vypnutie kryptovacieho systému. Vďaka tomu môžu diváci bez akýchkoľvek kariet a predplatného sledovať zaujímavé kanály ako filmový program Hollywood Movie Channel HD v angličtine s čínskymi titulkami, dokumentárny kanál Discovery Science HD a ďalej rad lokálnych tematických programov ako Anshan TV HD, Beijing TV, SBN HD, Human Television HD , Jiangsu TV HD, Zhejiang TV HD, Anhui TV HD a Phoenix Chinese HD.

Multiplex obsahuje aj niekoľko staníc čínskej centrálnej televíznej spoločnosti CCTV - konkrétne CCTV 1 HD, CCTV 2 HD, CCTV 3, CCTV 4 Europe HD, CCTV 5, CCTV 5+ HD, CCTV 8, CCTV 13 a CCTV 14. Väčšina z nich sa bežne do Európy nevysiela FTA. Takže majú diváci v Európe jedinečnú možnosť spoznať národné kanály CCTV.

Príjem transpondéra s čínskymi programami je možný s parabolami s priemerom okolo 90 cm.

technické parametre:

• Eutelsat 21B (21,5 ° E), freq. 10,856 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 1/2, DVB-S2 / QPSK

zdroj: flyš + vl.info
 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget