Ďalší kanál od ČT už na jar

Napísal Matúš H. 1 dňa 15 november 2011 do kategórie Magazín, Správy

Všetky televízie oznamujú širokej verejnosti, že sa chystajú spustiť nový kanál či už v SD alebo HD kvalite. Takúto novinku oznámila aj Česká verejnoprávna televízia ( ČT ), ktorá sa rozhodla spustiť nový kanál už vo vysokej kvalite (HD).  Ďalší kanál v high-definition je na spustenie pripravený už na jar budúceho roku. 

Na akcii Rádiokomunikácie 2011, ktorá sa uskutočnila v Pardubiciach predstavil Pavel Hanuš, ktorý je vedúcim projektu Českej digitalizácie, plány verejnoprávneho vysielateľa. O spustení kanálu sa Hanuš vyjadril, že plánované spustenie sa odhaduje od marca do apríla budúceho roku. Po odštartovaní ďalšieho kanálu vo vysokej kvalite bude Česká verejnoprávna televízia mať “pod palcom“ dva kanály a to: ČT1 HD a ČT HD, jeho program bude mix z vysielania ČT2 a ČT4 . V súčasnosti zahŕňa aj program z ČT1, medzi ktorými prepína aj niekoľko krát denne podľa toho na ktorom je vysielanie vo vysokej kvalite. Spoločnosť Towercom sa vyjadrila, že nový kanál si budú môcť naladiť všetci zákazníci platformy Skylink, ktorí sú majiteľmi takzvaných “modrých“ kariet.

Kanál bude šírený cez satelit Astra 23,5°E, teda cez ten istý satelit na ktorom sídlia aj platformy Skylink a Cs link. Verejnoprávna ČT  sa k spusteniu nového kanálu rozhodla preto, aby sa už naďalej nemusela rozhodovať, že ktorú reláciu z HD rozlíšenia bude vysielať na ČT HD ak bude na ČT2 aČT4  vysielať program vo vysokom rozlíšení.

Zdroj: slovakdigitalnews.blogspot.com; ceskatelevize.cz; parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget