Digi Sport spúšťa nové kanály Digi Sport 3 a 4 a občasný Digi Sport 5

Napísal Ivan P. 1 dňa 19 august 2014 do kategórie Magazín, Správy

800px-Logo_digisport.pngRodina športových kanálov pod značkou DIGI Sport sa rozšíri na celkom 5 staníc. Vedľa existujúceho hlavného programu DIGI Sport bude v Česku a na Slovensku prevádzkovať tiež DIGI Sport 2. Na Slovensku tiež stanice DIGI Sport 3 a 4. Občas bude v prevádzke aj DIGI Sport 5.

Hlavnou novinkou je návrat prenosov z anglickej futbalovej Premier League na obrazovky staníc DIGI Sport.

"" Prevádzkovanie športovej televize je vec náročná, najme v našich zemepisných šírkach. Niektore licenčné práva máme kúpené aj na územie Česka, ďalšie len pre Slovensko. Aj preto bude top udalosť novej športovej sezóny okrem vratenia sa anglického futbalu na programy DIGI Sport, spustenie nových plnohodnotných programov "", uviedol generálny riaditeľ spoločnosti DIGI Slovakia Marcel Šatanek.
K česko-slovenskému programu DIGI Sport 1 pribudne tiež ďalší česko-slovenský program DIGI Sport 2. Vedľa Premier League sa bude na nich vysielať taliansky a francúzsky futbal, množstvo magazínov a športových dokumentov.

"" Hlavným dôvodom, prečo vznikol Pôvodný DIGI Sport 2 bolí vysielacie práva na UEFA Champions League pre slovenske územie "", vysvetlil Šatanek.

„"Na tieto účely sme vytvorili dva nové slovenské programy DIGI Sport 3 a 4, ktoré budú okrem Ligy majstrov vysielať aj český hokej, slovenský futbal a samozrejme ďalšie prenosy, ktoré máme v pláne nakupovať. Slovenskí diváci sa dostanú aj k DIGI Sport 1 a 2 a ako bonus budú mať aj občasný kanál DIGI Sport 5, na ktorom budeme vysielať vždy tretí zápas Ligy majstrov, tak ako boli zvyknutí už v predchádzajúcej sezóne"“, dokončuje Marcel Šatanek.

 

 

digisport-premier-league.jpg

Čo prinesú kanály DIGI Sport?
Program DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2:

Premier League, Ligue 1, Serie A, Fortuna Liga, Fed Cup, Davis Cup, novo svetový tenis z Ázie (tenisová Premier League)

Program DIGI Sport 3 a DIGI Sport 4:

Liga majstrov UEFA, atletická Diamantová liga, česká hokejová Tipsport extraliga, Fortuna liga, Serie A, Ligue 1

Kto a kde naladí programy DIGI Sport?
Programy DIGI Sport 1 5 budú na Slovensku dostupné divákom, ktorí majú satelitnú alebo káblovú televíziu od DIGI Slovakia a IPTV alebo satelit od Slovak Telekom (Magio, Magio Sat).

V Česku budú športové programy DIGI Sport 1 a 2 dostupné divákom satelitnej služby DIGI TV. Novinkou je aj spolupráca s českou O2. Zápasy Premier League na kanáloch DIGI Sport 1 a DIGI Sport 2 budú môcť exkluzívne cez káblovú technológiu sledovať aj futbaloví fanúšikovia v Česku a to na digitálnej televízii O2 TV.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget