Dreambox bojuje proti VU+

Napísal Torben N. 1 dňa 10 máj 2011 do kategórie Magazín, Správy

Súd vyniesol rozsudok

Výrobca populárnych Dreamboxov, spoločnosť Dream Multimedia, bojuje všetkými právnymi spôsobmi proti producentovi satelitných prijímačov VU+, ktoré sú takisto ako Dreamboxy na báze Linuxu, spoločnosti Satco Europe GmbH.

logo

Firma Satco na tohtoročnom veľtrhu Anga CABLE, uskutočnenom pred pár dňami v nemeckom Kolíne nad Rýnom, prezentovala svoju vlajkovú loď, satelitný prijímač VU+ DUO, ktorý porušuje ochrannú známku vlastnenú práve Dream Multimedia.

Satco používa bez súhlasu názov Enigma, ktorý je zaregistrovanou ochrannou známkou spoločnosti Dream Multimedia. V propagačnom materiáli inzeruje firma VU + s nainštalovaným operačným systémom Linux s GUI Enigma 2. Termín Enigma sa objavuje aj pri štarte tohto prijímača.

logo_dream_multimedia

Okresný súd v Düsseldorfe zakázal firme Satco používanie Enigma 2 a poskytovanie set top boxov s týmto operačným systémom. Pri porušení zákazu hrozí firme pokuta vo výške až 250 tisíc eur, alebo väzenie v dĺžke až šiestich mesiacov.

Jedná sa o prvý krok Dream Multimedia proti inému výrobcovi. Dream Multimedia bude podobne postupovať proti iným výrobcom, ktorí využívajú ochranné známky spoločnosti Dream.

zdroj: parabola.cz

Video k článku

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget