Francúzsky Canal + môže prevziať M7 Group

Napísal Ivan P. 1 dňa 09 september 2019 do kategórie Magazín, Správy

m7.jpg

Canal +, ovládaný spoločnosťou Bolloré Group so sídlom vo Francúzsku, môže prevziať luxembursku mediálnu skupinu M7 Group, ktorá v Česku a na Slovensku prevádzkuje satelitné platené služby Skylink a freeSAT. Akvizíciu schválila Európska komisia (EK).

Skupina M7 Group je jedným z najväčších poskytovateľov platenej televízie v Európe a poskytuje maloobchodné služby platenej televízie, vysielanie televíznych programov a veľkoobchodné distribúciu televíznych staníc. M7 Group poskytuje pay-tv v Holandsku, Belgicku, Českej republike, Slovensku, Nemecku a Rakúsku a vďaka nedávnej akvizícii aj v Maďarsku a Rumunsku po získaní spoločnosti UPC DTH (satelitnej platformy freeSAT, UPC Direct, Focus Sat).

M7 Group distribuje lokálne a medzinárodné stanice cez satelity a OTT platformy a má cez 3 milióny abonentov. Canal + za M7 Group zaplatila mierne cez 1 miliardu eur (cca 26 mld kč), s obratom vyšším ako 400 miliónov eur a ziskovosťou akceptovanou skupinou Canal + a Vivendi.

Canal + je aktívna v poskytovaní maloobchodných služieb platenej televízie v niekoľkých krajinách po celom svete, vrátane Francúzska a Poľska, výrobe a vysielanie audiovizuálneho obsahu, vysielanie televíznych programov, online a offline reklamy.

Komisia dospela k záveru, že navrhovaná koncentrácia by nevyvolávala obavy z narušenia hospodárskej súťaže, pretože medzi obchodnými aktivitami firiem je obmedzené prekrývanie. Podobne EK vylúčila akékoľvek obavy z narušenia hospodárskej súťaže vyplývajúce z vertikálnych väzieb medzi spoločnosťami.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget