freeSAT chystá Nova Sport 2, Nova Int. mieri do SK, do CZ potom Markíza Int.

Napísal Ivan P. 1 dňa 28 február 2017 do kategórie Magazín, Správy

freesat-upc.jpg

Operátor satelitnej platenej televízie freeSAT chystá zmeny v programovej ponuke. V najbližšej dobe zaradí do českej ponuky kanál Markíza International, do slovenskej ponuky Nova International. V českom a slovenskom programovom rastri sa objaví športový kanál Nova Sport 2.

Hlavné zmeny pre abonentov freeSATu prídu v stredu 1.3.2017 kedy v českej ponuke tejto platformy skončia slovenské komerčné stanice TV Markíza (Markíza HD) a TV Doma. Naopak sa môžu zákazníci operátora tešiť na medzinárodnú verziu stanice Markíza - teda Markíza International.

Program Markíza International bude súčasťou ponuky freeSAT CZ od základného balíčka freeSAT light na pozícii 11.

Zmeny čakajú aj abonentov platformy na Slovensku. 1.3.2017 bude zo slovenskej ponuky freeSATu vyradená stanica TV Nova (Nova HD) a takisto aj seriálový a filmový kanál Nova Cinema. Čoskoro bude pre predplatiteľov freeSATu na slovensku pridaná stanica Nova International. Termín zaradenie medzinárodnej verzie Novy do freeSATu zatiaľ nebol stanovený.

Vyradenie národných verzií programov TV Markíza a TV Doma z českej ponuky a TV Nova a Nova Cinema zo slovenskej ponuky je na základe požiadavky prevádzkovateľov týchto staníc. Operátor tak prispôsobí programovú ponuku podmienkam vysielateľov. Podobne skončia slovenské komerčné stanice v ponukách ostatných káblových a satelitných platformách. Podobne i české komerčné programy na Slovensku. Zatiaľ sa zásadné zmeny týkajú programov skupín Nova a Markíza.

Pre predplatiteľov freeSATu v Česku a na Slovensku chystá prevádzkovateľ rozšírenie programovej ponuky o ďalší žiadaný program - platený športový kanál Nova Sport 2. Termín zaradenia stanice do ponuky zatiaľ nebol uvedený.

zdroj.parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget