freeSAT k novým kanálom nepripojil CRW, výmena týchto kariet skončila

1 dňa 26 august 2015 do kategórie Magazín, Správy

upc.jpg

Slovenský kanál pre veriacich TV LUX a česko-slovenská ľudová televízia Šláger TV sú od pondelka dostupné na kartách freeSAT. Stalo sa tak po pripojení kódovacích systémov k týmto programom na kapacite Slovak Telekomu (ST). A práve ST bude zabezpečovať moduláciu pre zákazníkov UPC DTH.

Spoločnosť UPC DTH k týmto programom už nepripojila starý systém podmieneného prístupu CryptoWorks (CAID 0D02). Dôvod je zrejmý: na slovenskom a aj na českom trhu už skončila výmena starých kariet CryptoWorks za nové Irdeto ICE karty. Nie je preto dôvod tieto stanice kódovať aj v starom systéme, ktorý už nemá podporu.

freeSAT by UPC Direct používa v Česku a na Slpovensku Irdeto ICE karty, ktoré fungujú vo väčšine pôvodných dekodérov CryptoWorks ale aj nových so systémom Irdeto. Karty sa používajú v zapožičaných i vlastných prijímačoch. Ďalej UPC DTH používa systém Nagra MA (Nagravision) pre dotované HD set top boxy. V tomto prípade je karta spárovaná s prijímačom.

freeSAT ohlásil rozšírenie programovej ponuky na 7.9.2015. Platforma sa rozšíri o SD stanice TV LUX a Šláger TV a tiež Sport1 HD a Jednotka HD. SD stanice sú už neoficiálne dostupné aj klientom freeSATu.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget