freeSAT opäť zaraďuje ČT Sport HD. Len dočasne

Napísal Ivan P. 1 dňa 16 máj 2016 do kategórie Magazín, Správy

Česká ponuka satelitnej platenej televízie freeSAT, operátora UPC DTH, sa dočasne rozšírila o športový kanál českej televízie (ČT) vo vysokom rozlíšení (HDTV). Program ČT Sport bol umiestnený na 79. pozíciu v EPG na dotovaných prijímačoch. Majitelia vlastných set top boxov si musia program naladiť automaticky alebo manuálne zadaním nižšie uvedených parametrov.

technické parametre:

satelit: Thor 6 (0,8 ° W)
kmitočet: 11,843 GHzupc.jpgpolarizácia: vertikálna
SR: 30000 ksymb / s
FEC: 3/4
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

CT Sport HD
service ID: 31012
video PID: 651 / MPEG-4 / HD
audio PIDy: 661 česky, 668 česky AC3
CA systémy: Irdeto, Conax, Nagra MA

Program ČT Sport HD je dostupný z doterajšieho DVB-S2 multiplexu spoločnosti UPC DTH. Stanica je dostupná s klasickým MPEG zvukom aj voliteľným Dolby Digital (AC3).

Abonenti freeSATu nedávno kritizovali operátora za to, že do svojej ponuky nezaradil program ČT Sport vo vysokom rozlíšení (HDTV). Veľký dopyt je najmä v tomto období, kedy sa koná hokejový šampionát v Rusku. Divákom pôvodne odporúčala sledovať MS v hokeji na programoch slovenských RTVS Jednotka HD a Dvojka HD. Problém je v tom, že RTVS sa zameriava na slovenský tím a zo siedmich zápasov základnej skupiny vysielala naživo len dve stretnutia.

UPC DTH má v úmysle vysielať ČT Sport HD len dočasne. Avšak dopyt po vyššom rozlíšení sa bude čoskoro opakovať - ​​blíži sa futbalový šampionát Euro 2016, neskôr letné olympijské hry v Riu a na začiatku jesene Svetový pohár v ľadovom hokeji. Všetky tieto a ďalšie športové podujatia by mali byť na ČT v HD.

Je nutné poznamenať, že freeSAT bol doteraz jedinou platformou v Česku, ktorá nemala v ponuke ČT Sport HD. Aj najmladší operátor DTH služby Flix TV ponúka túto stanicu od spustenia svojej platformy.

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget