freeSAT ukončil SD distribúciu Nova Action, prelaďte na HD verziu

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 február 2019 do kategórie Magazín, Správy

Nova Action, jeden z tematických programov televíznej skupiny Nova, skončil na satelitnej platenej televízii freeSAT v klasickom SD rozlíšení. Program je naďalej súčasťou českej ponuky freeSATu. Diváci si musia vyhľadať HD verziu.

Spoločnosť UPC DTH ukončila distribúciu Nova Action v SD rozlíšení. Program v SD zmizol z multiplexov operátora v MPEG-2 i MPEG-4. Divákom zostala technicky kvalitnejšia HD distribúcia, ktorá je poskytovaná z kapacít operátora SlovakTelekom (ST).

Koniec SD distribúcie Nova Action pre divákov by nemala predstavovať žiadnu zásadnú zmenu v príjme stanice. Pre pôvodnú MPEG-4 / SD verziu potrebovali diváci novší set top box alebo televízor s podporou MPEG-4. Rovnaký prijímač je možné použiť aj pre HD distribúciu. Nutné je ale nové naskenovanie so zadaním parametrov príjmu. Majitelia starších MPEG-2 set top boxov musia upgradovať svoje prijímacie zariadenia.

technické parametre:

satelit: Thor 7 (0,8 ° W)freesat-upc.jpgfrekvencia: 12,168 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 30000
FEC: 3/4
norma: DVB-S2

modulácia: 8PSK

Pre zákazníkov freeSATu CZ s dotovanými set top boxami operátora sa nič nemení. Nova Action HD je naďalej dostupná na 6. pozícii v EPG, kde už predtým nahradila pôvodnú SD verziu.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget