freeSAT začal na Slovensku výmenu kariet CryptoWorks

Napísal Ivan P. 1 dňa 23 január 2015 do kategórie Magazín, Správy

Luxemburská mediálna skupina UPC DTH, prevádzkovateľ satelitnej platformy freeSAT, začala na Slovensku proces výmeny starých prístupových kariet CryptoWorks za nové karty Irdeto ICE.

Výmena kariet freeSAT sa aktuálne týka len klientov na Slovensku. V Česku tento proces nebol naštartovaný a zatiaľ nie je v pláne. Webu parabola.cz to povedali zástupcovia prevádzkovateľa freeSATu.

Výmena prístupových kariet freeSATu na Slovensku prebieha v troch vlnách a to v termínoch 19.1.2015, 26.1.2015 a 2.2.2015. V týchto vlnách je zákazníkom dodaná nová prístupová karta. Výmena kariet klientom prebieha bezplatne.

Klient platformy získa s novú dekódovaciu kartu aj list s popisom, ako postupovať s výmenou karty v prijímači. Nová karta je predaktivovaná.

Odpojenie pôvodných kariet CryptoWorks u freeSAT by UPC Direct na Slovensku prebehne v nasledujúcich termínoch:

* 20.2.2015upc.jpg
* 27.2.2015
* 6.3.2015

a to v závislosti na vlne, do ktorej bola karta klienta zaradená.

Operátor vymieňa karty CryptoWorks z dôvodu ukončenia podpory systému podmieneného prístupu CryptoWorks zo strany jeho vlastníka, spoločnosťou Irdeto. Vlastník systému ponúka svojim klientom migračné karty Irdeto ICE, ktoré fungujú vo väčšine starých dekodérov CryptoWorks, tak aj nových prijímačoch so systémom Irdeto (integrovaný dekodér, externý modul).

Programy freeSAT by UPC Direct aktuálne dostupné na kartách CryptoWorks (CAID 0D02), Irdeto ICE (CAID 0D97) Irdeto (0653) a Nagra MA (CAID 1815). Rovnaký typ kariet používa UPC DTH u platforiem freeSAT by UPC Direct (Česko, Slovensko) a UPC Direct (Maďarsko).

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget