HBO uvedie na výročie augusta ´68 film „Občiansky preukaz“

Napísal Torben N. 1 dňa 15 august 2011 do kategórie Magazín, Správy

Prehľad august na HBO

Film režiséra Ondreja Trojana, ktorý mal v kinách premiéru minulý rok v lete, nás v deji prenesie do normalizačných čias rokov 1973 až 1977. Trpkú, československú komédiu charakterizuje HBO nasledovne:

„Prebieha najpevnejšia normalizácie po okupácii vojskami "spriatelených" armád. Big beat a dlhé vlasy boli vtedy rebélie, občiansky preukaz prostriedkom k policajnej buzerácia a modrá knižka vymodlenú sviatostí.“

obciansky-preukaz

Výborné herecké obsadenie, príbeh podľa rovnomennej knihy Petra Šabacha Vám 21.8.2011 podľa HBO spríjemní večer pri televízii.

"Komédia Petra Šabacha sleduje osudy štvorica dospievajúcich mladíkov, ich priateľov, lások a rodičov. Od okamihu, keď v pätnástich rokoch dostanú občiansky preukaz, až do chvíle, kedy sa v osemnástich snažia uniknúť vojne a pokúšajú sa získať modrú knižku,"

Tešiť sa na HBO v auguste môžete aj na ďalšie zaujímavé premiérové  tituly. Už 18.8.2011 uvedie špionážny thriller v hlavnej úlohe s Angelinou Jolie – SALT. Štvrté pokračovanie úspešného hororu Resident Evil je na rade 23.8.2011 a 25.8.2011 sa na obrazovkách HBO uvedie romantická dráma Jedz, modli sa, miluj v hlavných úlohách s Juliou Roberts a Javierom Bardemom.

zdroj: digizone.cz

Video k článku

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget