Jednotka a Dvojka v lepšej HD kvalite na 23,5E

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 november 2016 do kategórie Magazín, Správy

1427118234.gif

Televízne programové služby Jednotka HD a Dvojka HD je teraz možné zo satelitu Astra 3B sledovať v lepšej technickej kvalite. Slovenský verejnoprávny vysielateľ RTVS (Rozhlas a televízia Slovenska) navýšil dátový tok na satelite pre svoje televízne programy.

Kapacita pre stanice Jednotka HD a Dvojka HD bola navýšená z pôvodných 12 Mbit / s na celkových 16 Mbit / s. Vyššia kapacita sa prejaví v lepšom podaní farieb obrazu, čo bude viditeľné najmä pri natívnom HD obsahu (filmy, športové prenosy).

Navýšenie kapacity pre programy Jednotka HD a Dvojka HD bolo možné po  vypnutí staníc ČT1 HD, ČT2 HD a ČT Sport HD, ktoré sa z kapacity spoločnosti Towercom presunuli na nový transpondér spoločnosť M7 Group, operátora česko-slovenskej satelitné platformy Skylink.

Stanice Jednotka a Dvojka HD je možné z Astry sledovať z dekódovacích kariet Skylink a tiež z prístupových kariet RTVS a Plustelka.

technické parametre - Jednotka HD, Dvojka HD:

• Astra 3B (23,5 ° E), freq. 12,363 GHz, pol. V, SR 29500, FEC 3/4, DVB-S2 / 8PSK

Vedľa HD distribúcie je na rovnakej družici stále v prevádzke Jednotka a Dvojka v SD kvalite. Vysielanie staníc v starom formáte bude ukončené na konci tohto roka.

zdroj:parabola,cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget