JOJ Group prevezme stanice CS Film, WAR TV aj KinoSvět

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 február 2019 do kategórie Magazín, Správy

joj-2014.jpg

Slovenská produkčná a.s., oznámila podpísanie dohody o akvizícii stopercentného podielu v spoločnosti Československá filmová spoločnosť, s.r.o., ktorá prevádzkuje televízne stanice CS Film, SK mini, Horor film, WAR TV, KinoSvět a online videoportál Film popular.


Slovenská produkčná, as, matka niekoľkých spoločností, ktoré sú držiteľmi licencií televíznych staníc JOJ Group, je novým majiteľom Československej filmovej spoločnosti sro tá na českom a slovenskom trhu prevádzkuje tematické televízne stanice CS film, CS mini, Horor film, WAR TV, KinoSvět a online video portál Film popular. Dokončenie akvizície je podmienené získaním potrebného povolenia českej Rady pre rozhlasové a televízne vysielanie (RRTV).

"Sme radi, že do nášho portfólia pribudnú ďalšie etablované televízne stanice. Rozšírime tak svoju ponuku o zaujímavé programy, ktoré zasahujú stabilné cieľové skupiny divákov v Českej i Slovenskej republike. Tešíme sa na rozvoj týchto staníc,," hovorí Mojmír Mlčoch, člen predstavenstva JOJ Group a manažér pre český televízny trhu.

"Týmto krokom napĺňame stratégie JOJ Group rozširovať naše portfólio tak, aby sme efektívne oslovili slovenské a české publikum. Ako televízni profesionáli neustále vyhľadávame nové projekty, ktore nám prinášajú Nielen Ďalšie obchodné príležitosti, ale hľa profesionálnych radosť, ktora pramení z napĺňania čoraz vyšších diváckych očakávaní , "uviedol Marcel Grega, generálny riaditeľ JOJ Group.

"V priebehu pätnástich rokov sa nám podarilo vybudovať firmu s portfóliom televíznych kanálov, ktoré si našli jasné a stabilné miesto na trhu, za čo patrí moje poďakovanie predovšetkým všetkým zamestnancom, môjmu spoločníkovi a našim rodinám. Tešíme sa, že sa podarilo nájsť strategického partnera, ktorý bude firmu podporovať v jej ďalšom raste a želám novému budúcemu majiteľovi veľa úspechov, "uviedol Leoš Pohl, konateľ a majoritný spoločník Československé filmové společnosti s. r. o.

V Česku a na Slovensku si platené programy predpláca viac ako 1,8 milióna ľudí, FTA stanice KinoSvět pokrýva v Česku okolo 85% populácie.

Distribúcia programov bude prebiehať ako doteraz prostredníctvom českých a slovenských operátorov. JOJ Group plánuje investovať do akvizícií a techniky na skvalitnenie vysielanie týchto nových staníc vo svojom portfóliu.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (1)

  • stefan

    stefan

    12 február 2019 v 19:14 |
    Rozšírime tak svoju ponuku o zaujímavé programy - (rozumej , rozšírime svoj mor.) Tak že ďalšie reklamné kanáli ktoré môžeme kľudne vymazať

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget