KINOSVĚT ponúkne krimi, tajomstvo medicíny, smrtiace živly

1 dňa 27 január 2015 do kategórie Magazín, Správy

1_0_1_3358_C93_3_EB0000_0_0_0.pngTV KINOSVĚT, televízia dokumentárnych a hraných filmov, sa rozhodla v programovej schéme v roku 2015 posilniť divácky najobľúbenejšie žánre, a to záhady a napätie. Od 23. februára postupne nasadí vo svojich tematických programových blokoch rozdelených na záhady a tajomno, paranormálne javy, krimi a katastrofy české premiéry deviatich amerických dokumentárnych sérií.

Jedná sa o seriály Smrtiace živly, Expedícia so zlým koncom (katastrofický žáner), FBI: veľké prípady (kriminálny žáner), Diagnózy X (mystery a medicínsky žáner), Paranormal, Svet záhad, Znamenie diabla a Severská mystériá (mystery žáner). Vo svojej televíznej premiére navyše uvedie aj nemeckú sériu Piata dimenzia (mystery žáner) a americkú sériu Kosmos - Vesmírna odysea s Carlom Saganom (vesmír).

"" Stavili sme predovšetkým na záhady a napätie, teda na žáner, ktorý patrí na platených televíznych kanáloch čo do diváckej obľuby medzi najrýchlejšie rastúce. Naši diváci však majú špičkové relácie tohto žánru zadarmo. Často ide o šokujúce záležitosti. A je jedno, či vyčíňa cunami alebo možno diabolské sily "," hovorí Leoš Pohl, konateľ Československej filmovej spoločnosti, ktorá TV KINOSVĚT prevádzkuje.

Diváci sa môžu ďalej tešiť na unikátnu minisériu Predpoveď počasia pre rok 2050 z filmotéky Svetovej meteorologickej organizácie a na rad samostatných dokumentov, napríklad Hitler a okultizmus či Slobodomurári a stratený symbol. Priebežne vysielaná séria V boji sledujúce nasadenie a aktivity armády USA bude doplnené o nový, voľne skladaný dokumentárny Magazín Severoatlantickej aliancie. TV KINOSVĚT takisto uvedie nové rady série Záhady vesmíru z filmotéky ESA a Skryté poklady z filmotéky UNESCO.

Toľko v stručnosti z jarnej ponuky TV KINOSVĚT. Jej sledovanosť od septembra minulého roka pravidelne rastie. Denne ju sleduje okolo 100 000 divákov.

Zdroj: KS

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget