KinoSvět testuje HbbTV na satelite i v DVB-T

Napísal Ivan P. 1 dňa 11 máj 2016 do kategórie Magazín, Správy

kinosvet.gif

KinoSvět, televízia záhad a tajomstiev, ktorá je v Českej republike šírená voľne, spustila v spolupráci s firmou Grand IT vlastnú skúšobnú prevádzku HBB TV. Skúšobná prevádzka je realizovaná v jej terestrickej a satelitnom vysielaní, tj. V pozemnej regionálnej sieti 4 spoločnosti Prague Digital TV, v regionálnej sieti 7 spoločnosti Progress Digital a na satelitnej platforme Skylink. Netýka sa zatiaľ vysielania v káblových a IP TV televíznych sieťach.

"" Aktuálne sa dá napríklad využiť aplikácia s informáciami o pripravovaných novinkách vo vysielaní našich televíznych staníc CS film, a Horor film aj aplikácie s informáciami o našom knižnom portáli a e-shope CS knihy a portáli Digiport. Avšak už teraz plánujeme zásadné rozšírenie nášho HbbTV o ďalšie videá tak, aby bola služba pre používateľov dostatočne atraktívna a mal záujem do nej vstupovať aj pre komerčné informácie "," spresňuje obsah skúšobnej prevádzky Leoš Pohl, konateľ Československej filmovej spoločnosti, ktorá TV KINOSVĚT prevádzkuje.


kinosvet-hbbtv-01.jpg

"" V tomto smere počítam s ďalšou úzkou spoluprácou s mediálnym zastupiteľstvom Atmedia, na ktorého dvoch tohtoročných úspešných HbbTV reklamných kampaniach sme sa už podieľali "," dodáva Leoš Pohl.

Hybridné televízie (Hybrid broadcast broadband TV) je technológia, ktorá zlučuje na obrazovke výhody štandardného televízneho vysielania s možnosťami príjmu akéhokoľvek obsahu šíriteľného po internete. Odkazy na text, fotografie, audio či video môžu byť synchronizované s práve vysielaným programom. Informácie možno prenášať buď na celú obrazovku, alebo len do jej výrezu, zatiaľ čo divák môže ďalej sledovať zvolený program. Napríklad pri sledovaní športového zápasu si môže vyhľadať priebežné výsledky iných zápasov, informácie o hráčoch a pod. K jednotlivým reláciám môžu vznikať rôzne aplikácie umožňujúce divákom hlasovať alebo súťažiť. Všetko je možné ovládať jednoducho, iba diaľkovým ovládačom. Informácie o tom, či je program vysielaný hybridne, možno spoznať podľa červeného tlačidla v obraze. To signalizuje dostupnosť rôznych služieb a informácií, ktoré možno vyvolať červeným tlačidlom na ovládači. Potom sa objaví rozcestník a divák si už vyberie konkrétnu akciu.

Aby bolo možné HBB TV využívať, je vždy nutné pripojenie na internet a potom set top box s podporou HBB TV, alebo taký televízny prijímač, ktorý technológiu HBB TV tiež podporuje. HbbTV teda predstavuje univerzálnu platformu pre digitálne doplnkové služby, ktorá nie je obmedzená špecifikami jednotlivých výrobcov televíznych prijímačov.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget