Koniec vysielania programov ČT, Nova a Prima v štandardnom rozlíšení

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 október 2016 do kategórie Magazín, Správy

sky.jpg

Prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, spoločnosť M7 Group, informuje o plánovanom ukončení satelitného vysielania piatich programov Českej Televízie a programov Nova a Prima v štandardnom rozlíšení (SD).
V rámci plánovaného procesu zmeny formátu vysielania verejnoprávnych aj komerčných českých a slovenských televíznych staníc dôjde k ďalším významným zmenám.
15. 11. 2016 bude ukončené satelitné vysielanie piatich verejnoprávnych programov Českej Televízie – ČT 1, ČT 2, ČT 24, ČT Sport, ČT:D/art a dvoch komerčných televíznych staníc – Nova a Prima v štandardnom rozlíšení SD.
K ďalšiemu kroku by malo dôjsť 31. 12. 2016, na kedy je plánované ukončenie vysielania SD verzií všetkých slovenských verejnoprávnych a komerčných televíznych staníc.
Zákazníci Skylinku teda budú mať konečne k dispozícii už len kvalitnejšiu HD verziu týchto programov. Zatiaľ čo parametre pre naladenie všetkých piatich HD programov Českej Televízie budú oznámené začiatkom novembra, programy Nova HD, Prima HD a HD verzie všetkých slovenských televíznych staníc môžete naladiť už teraz, a to s nasledujúcimi parametrami:

Parametre pre ladenie:


Prima HD, Nova HD, Dajto HD, JOJ HD, JOJ Plus HD, 23,5°E 11 876 H 3/4 29900 DVB-S2/8PSK ON
WAU HD 23,5°E 11973 V 2/3 29900 DVB-S2/8PSK OFF
Markíza HD, Doma HD 23,5°E 12109 H 3/4 27500 DVB-S2/8PSK ON
STV 1 HD, STV 2 HD, 23,5°E 12 363 V 3/4 29 500 DVB-S2/8PSK ON

Ako postupovať:
Zákazníci, ktorí používajú HD satelitný prijímač vybavený funkciou automatického ladenia a usporiadania programov (FastScan), čo sú prakticky všetky prijímače s označením Skylink READY,, nemusia nič riešiť – všetky zmeny sa vykonajú automaticky.
Zákazníci používajúci HD satelitný prijímač, ktorý však nie je vybavený funkciou FastScan, si musia vyššie uvedené programy naladiť sami manuálne. Pri ladení odporúčame postupovať podľa návodu na obsluhu daného satelitného prijímača. V prípade, že už tento návod nemajú, môžu použiť Všeobecný návod pre naladenie alebo využiť služby niektorého z partnerov Skylinku. Pri ladení je potrebné zadať správne parametre pre naladenie (viď tabuľka vyššie).
Zákazníkom, ktorí používajú zastaraný satelitný prijímač, ktorý nevie prijímať HD programy, odporúčame, aby si čo najskôr kúpili nový HD satelitný prijímač s označením Skylink READY, a to v niektorej z predajní satelitnej techniky alebo prostredníctvom špeciálnej ponuky Skylinku.

PR M7 Group S.A. 

Hodnotenie článku

4.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget