Kradnúť vysielanie Premier League sa nevypláca

Napísal Ivan P. 1 dňa 08 február 2019 do kategórie Správy, Magazín

Polícia v niekoľkých krajoch zasiahla proti internetovým pirátom, ktorí na svojích webových stránkach ponúkali ilegálne prenosy vrcholných športových súžaži ako fotbalová anglická Premier League, španielska LaLiga a ďalšíe. Vsetkym hrozia za porušenie a krádeže autorských práv pokuty, v závažných prípadoch potom ai trest odňatia slobody až na 5 rokov. Upozornila spoločnosť DIGI CZ.

K futbalovým súťažiam Premier League, LaLiga, Serie A, Bundesliga a tiež tenisovým turnajom ATP drží exkluzívne alebo zdieľané exkluzívne práva na vysielanie spoločnosť DIGI CZ s.r.o.

Pod značkou DIGI TV nájdete príjem viac ako 110 televíznych programov vrátane exkluzívnych športových staníc DIGI Sport. Plátené vysielanie DIGI TV môžu diváci v ČR prijímať prostredníctvom satelitu alebo ju naladia v modernej podobe cez internet.

Na základe upozornenia DIGI CZ polícia trestne stíha jedného z podozrivých na Vsetínsku. Niekolko ďalších podozrivých odhalilo policajné oddelenie v Karvinej a Kladne. Aj proti nim prebieha v súčasnosti trestné konanie. Jeden z pirátov usvedčených pražskou políciou sa vyhol súdu tím, že radšej v januari tohto roka uhradil DIGI CZ náhradu škody v rade desiatok tisíc korún a poskytol aj písomné ospravedlnenie.

Páchateľom trestného činu porušenia autorského práva a práv reklamy súvisiace s autorským právom podľa § 270 trestného zákona hrozia až 2 roky odňatia slobody; ak robí v značnom rozsahu alebo kvoli pravidelnému zárobku, potom až 5 rokov odňatia slobody.

"Je to len prvá vlna úspešného postupu proti pirátom televízneho vysielania. Ďalšie trestné Oznámenie chystáme," informoval advokát Daniel cakal z advokátskej Kancelárie AURIXA, ktora zastupuje DIGI CZ v trestnom konaní.

"Veľmi starostlivo monitorujeme akekolvek zneužívaním autorských práv k našim exkluzívnym športovým programom a v spolupráci s políciou ČR potom zdokumentované prípady nekompromisne riešime," uviedol Andrej Čírtek, tlačový hovorca DIGI CZ.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu