Lady Gaga exkluzívne na HBO

Napísal Torben N. 1 dňa 05 máj 2011 do kategórie Magazín, Správy

Koncert

Päťnásobná držiteľka Grammy natočila v Madison Square Garden vo svojom rodnom New Yorku jedinečný koncert v rámci svojho turné Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden. Presne jeden deň po jeho americkej premiére sa na neho môžu tešiť aj český a slovenský fanúšikovia. Nedeľa, 8. mája, patria Lady Gaga! 

lady_gaga

Jedna z najviac vzrušujúcich a najoriginálnejších umelkýň dnešnej doby práve uvádza po celom svete svojich fanúšikov do extázy. Na Lady Gaga je zrejme najviac vzrušujúca skutočnosť, že nikdy neviete, čo od nej očakávať. Jedno je však isté! V nedeľu večer vystúpi Mother Monster (ako si sama hovorí) na HBO! 

 Stefani Joanne Angelina Germanotta, známa pod umeleckým menom Lady Gaga má veľkého kreatívneho ducha, nebojí sa šokovať a má zmysel pre teatrálne predstavenie. Vďaka tomu sa môžete tešiť na naozaj dychberúcu šou, ktorá ďaleko presahuje hranice koncertov, na ktoré ste zvyknutí. "Celá šou pripomína skôr muzikál než koncert. Je to vlastne príbeh o tom, ako s priateľmi ideme na Monster Ball a cestou sa stratíme, "prezradila Gaga. Speváčka tiež vyhlásila, že jej turné je vlastne prvá pop-electro opera všetkých čias. Drobná blondínka skrátka spôsobila hudobnú revolúciu. 

 "Monster Ball rozhodne stojí za videnie, či už kvôli tancujúcemu scifi obrazu budúcnosti, alebo kratučkými trblietavým kostýmom," napísal v New York Times po koncerte v newyorskej Radio City Music Hall. Britský denník The Sun šou uviedol ako "dychberúce predstavenie" a "najlepší živý koncert, ktorý tento rok uvidíte." 

 Lady Gaga vycestovala na celosvetové turné pred viac ako rokom. Prvý koncert v rámci Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden sa odohral 27. novembra 2010 v kanadskom Montreale. Od tej doby sa niekoľkokrát zmenila scéna, účesy i kostýmy. Turné The Monster Ball sa stalo jedným z najúspešnejších a najzárobkovejších turné minulého roka. Odhaduje sa, že celkový zisk bude viac než 200 miliónov dolárov. V novembri 2010 GaGa prevzala dve prestížne ceny Billboard Touring Awards a Concert Marketing & Promotion Award. Jej show navštívili desiatky slávnych osobností, napríklad Madonna, Britney Spears, Janet Jackson, Elton John, Whoopi Goldberg alebo Sting. Réžia koncertu Monster Ball sa ujala Lauriann Gibson, ktorá je autorkou väcšiny videí Lady Gaga, vrátane Poker Face, Paparazzi, Telefón, Alejandro a Bad Romance. 

 Speváčka natočila svoj debutový album The Fame v roku 2008 a následne vyhrala Grammy v kategórii Najlepší Electronic / Dance album a Najlepší videoklip. Jej nasledujúca platňa The Fame Monster obsahovala úspešné hity ako Bad Romance a Telephone a priniesla speváčke ďalšie tri ceny Grammy v kategóriách Najlepší ženský spevácky výkon (Bad Romance), Najlepší popový album a Najlepšia krátke hudobné video (tiež Bad Romance). Oboch albumov sa celkovo predalo viac než 15 miliónov. Lady Gaga však už chystá ďalší, v poradí už tretí album, Born This Way (vyjsť by malo 23. mája). Okrem Grammy má speváčka na svojom konte už slušnú zbierku ocenení: deväť Billboard Music Awards, päť World Music Awards, dve People `s Choice Awards a jedenásť MTV Music Video Awards. Na výslní sa hreje aj v online svete - na Twitteri má viac ako osem miliónov nasledovníkov a na Facebook.com ju obdivuje viac ako 33 miliónov fanúšikov. 

 Nedávno dostala Lady Gaga otázku, prečo si myslí, že sú jej albumy tak populárne a ako to, že sú všetky haly naplnené jej fanúšikmi až po strechu. "Som originálna. Sama píšem texty a melódie, navyše som v štúdiu s producentmi a povzbudzujem ich, aby sme spoločne vytvárali hudbu budúcnosti. Aj keď som svoj prvý album nazvala The Fame (Sláva), nikdy som o sebe nevyhlasovala, že som superstar. Stále čakám, až sa to stane! " 

Lady Gaga Presents The Monster Ball Tour: At Madison Square Garden prepukne v nedeľu 8. mája o 18:00 na HBO a v ten istý deň o 20:00 na HBO2. 

zdroj: hbo.cz


Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget