Majiteľovi TV Nova rastú výnosy z TV reklamy a predplatného

Napísal Ivan P. 1 dňa 06 február 2019 do kategórie Magazín, Správy

Mediálnej a zábavnej spoločnosti CME (Central European Media Enterprises Ltd.) sa darilo v celom roku 2018 a najmä v poslednom štvrťroku minulého roka. Rástli výnosy, prevádzkový zisk aj OIBDA.

Za celý rok 2018 spoločnosť CME zvýšila výnosy pri aktuálnom výmennom kurze o 10% a pri konštantnom o päť percent na 703,9 milióna USD. Prevádzkový zisk sa za rok pri aktuálnom výmennom kurze navýšil o 27% a pri konštantnom o 25% na 177,6 milióna USD. OIBDA vzrástla pri aktuálnom výmennom kurze o 24% a pri konštantnom o 21% na 222,7 mil. USD.

Vo štvrtom štvrťroku minulého roka sa výnosy spoločnosti pri aktuálnom výmennom kurze navýšili o 3% a pri konštantnom o 7% na 228,3 mil. USD. Prevádzkový zisk sa pri aktuálnom výmennom kurze zvýšil o 23% a pri konštantnom o 28% na 80,8 mil. USD. OIBDA vzrástla pri aktuálnom výmennom kurze o 19% a pri konštantnom o 23% na 90,7 mil. USD.

Výnosy z televíznej reklamy sa pri aktuálnom výmennom kurze za celý rok 2018 zvýšili o 7% a pri konštantnom výmennom kurze o 3%.

Výnosy za distribúciu programov a výnosy z predplatného vzrástli pri aktuálnom výmennom kurze o 19% a pri konštantnom výmennom kurze o 15%.

CME v roku 2018 splatila približne 312 mil. USD z dlhu a súvisiacich platieb. Na začiatku roka sa ukazovateľ čistej zadlženosti CME znížil z 5,4x na 3,5x.

Michael Del Nin, jeden z dvoch generálnych riaditeľov CME k výsledkom uviedol: "Už piatym po sebe nasledujúcim rokom sme dosiahli viac ako 20% rastu OIBDA, čím pokračujeme v nepretržitom raste marže, vďaka ktorému 12 mesačný kĺzavý priemer OIBDA rastie už 20 po sebe idúcich štvrťroku. Rovnako neobyčajný je peňažný tok, ktorý v roku 2018 vzrástol o takmer 30%. Toto zvýšenie peňažných prostriedkov vygenerovaných našej činnosti nám umožnilo minulý týždeň splatiť ďalších 60 miliónov eur dlhu, čo prispelo k zníženiu nášho hrubého dlhu počas posledných 18 mesiacov o takmer 440 miliónov dolárov. "

Spoločnosť CME pôsobí v piatich krajinách strednej a východnej Európy s celkovým počtom obyvateľov približne 45 miliónov. CME v súčasnosti vysiela 30 televíznych programov - v Bulharsku (BTV, BTV Cinema, BTV Comedy, bTV Action, BTV Lady a Ring), v Českej republike (Nova, Nova 2, Nova Cinema, Nova Sport 1, Nova Sport 2, Nova International, Nova Action a Nova Gold), v Slovenskej republike (TV Markíza, Markíza International, TV Doma a TV Dajto), v Rumunsku (Pro TV, Pro 2, Pro X, Pro Gold, Pre Cinema, Pro TV International a Pro TV Chisinau) av Slovinsku (POP TV, Kanal a, Brio, Oto a Kino).

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget