Majiteľ Skylinku kupuje freeSAT, UPC Direct a Focus Sat

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 december 2018 do kategórie Magazín, Správy

Luxemburská mediálna skupina M7 Group, jeden z popredných európskych poskytovateľov platenej televízie a majiteľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, kupuje aktivity UPC DTH - satelitnej platformy freeSAT, UPC Direct a Focus Sat.freesat-upc.jpg

M7 Group dnes oznámila, že kupuje satelitné platformy od spoločnosti Liberty Global plc, ktorá v súčasnosti prevádzkuje pay-tv v Českej republike a na Slovensku pod značkou freeSAT, v Maďarsku pod brandom UPC Direct a v Rumunsku pod názvom FocusSat.

UPC DTH v súčasnosti dodáva služby pre zhruba 800 tisíc zákazníkov.skylink-v3.gif

Uzavretie transakcie podlieha schváleniu regulačnými úradmi a očakáva sa, že bude dokončená v prvej polovici roka 2019.

"Pre nás je to veľmi logická akvizícia, ktorá nám umožňuje konsolidovať aktivity satelitnej televízie Skylink na českom a slovenskom trhu a zároveň rozšíriť naše európske pôsobenie o dva nové trhy," uviedol Hans Troelstra, CEO spoločnosti M7 Group. "Okrem toho budeme môcť na týchto dvoch nových trhoch rozširovať svoju hybridnú satelitnú a OTT televíznu platformu. Na našich existujúcich trhoch využíva OTT platformu už 15 až 20 percent zákazníkov," dodal.

Spoločnosť M7 Group prevádzkuje svoje DTH platformy na satelitoch Astra 3B (23,5 ° E) a Astra (19,2 ° E). Patrí medzi ne česko-slovenský Skylink, holandský Canal Digitaal, belgicke TV Vlaanderen a TéléSAT, rakúsku HD Austria, nemeckú Divio a distribučnú platformu M7 Deutschland prevádzkovanú na družicu Eutelsat 9B (9 ° E). Vedľa DTH služieb prevádzkuje aj online služby -  V Česku a na Slovensku Skylink Live TV a v Holandsku online.nl.

Po akvizícii UPC DTH bude M7 Group v Česku a na Slovensku aktívne na pozíciách 23,5 ° E a 0,8 ° W / 1 ° W. Či dôjde k prelaďovaniu antén sa rozhodne v ďalších týždňoch.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget