Majiteľ Skylinku môže kúpiť satelitnú televíziu freeSAT

Napísal Ivan P. 1 dňa 17 apríl 2019 do kategórie Magazín, Správy

skylink-v3.gif

Luxemburská mediálna skupina M7 Group, prevádzkovateľ česko-slovenskej satelitnej platformy Skylink, môže kúpiť svojho konkurenta, spoločnosť UPC DTH, ktorá na rovnakých trhoch poskytuje satelitnú platformu freeSAT. Akvizícii dal zelenú český Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže a to 5. apríla 2019.

M7 Group získala výlučne možnosť kontrolovať spoločnosť UPC DTH. Rozhodnutie v ten istý deň nadobudlo právoplatnosť.

Spoločnosť M7 Group poskytuje na českom a slovenskom trhu satelitné televízne služby pod značkou Skylink, UPC DTH ponúka na rovnakých trhoch služby pod značkou freeSAT, v Maďarsku pod brandom UPC Direct a na rumunskom trhu pod značkou Focus Sat. Kým Skylink využíva satelitné systémy Astra na pozíciách 23,5 ° E a 19,2 ° E, doteraz konkurenčný operátor UPC DTH ponúka služby zo satelitov Thor 5 / Thor 6 / Thor 7 (0,8 ° W) a Intelsat 10-02 ( 1 ° W).

Akvizíciu UPC DTH oznámila spoločnosť M7 Group na konci roka 2018.

"S ohľadom na skutočnosti, že podiely účastníkov konkurentov v oblasti maloobchodného poskytovania platených televíznych služieb majú klesajúcu tendenciu, dochádza k relatívne malému nárastu trhových podielov, spájajúci sa konkurenti nie sú blízkymi konkurentmi, naďalej budú vystavení silnej konkurencii," uviedol úrad ÚOHS vo svojom zdôvodnenie. "Úrad dospel k záveru, že v dôsledku prepojenia činností spájajúcich sa súťažiteľov nedôjde k podstatnému narušeniu hospodárskej súťaže v skúmanej oblasti a spojenie konkurentov povolil," dodal ÚOHS.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

4.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget