MS v HD aj cez DVB-T

Napísal Torben N. 1 dňa 02 máj 2011 do kategórie Magazín, Správy

Iba v Bratislave a okolí

Podľa tlačovej správy, ktorú vydal telekomunikačný úrad SR, sa MS sveta v hokeji vysielajú v HD kvalite aj cez pozemné digitálne vysielanie DVB-T.

Vyhovel tak žiadosti spoločnosti Towercom, v ktorej žiadal o povolenie dočasného vysielania z vysielača Bratislava  - Kamzík K56 iba počas MS v hokeji 2011. Tohtoročný šampionát v HD kvalite si tak okrem užívateľov satelitnej platformy Skylink, môžu cez STV užiť aj tí, ktorí majú doma HD prijímač DVB-T. Samozrejme len z Bratislavy a jej okolia.

dvb-t_logo

Tlačová správa uverejnená na servery Medialne.sk:

„Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky (TÚ SR) vydal na základe žiadosti spoločnosti Towercom, a.s. povolenie na dočasné prevádzkovanie DVB-T vysielača Bratislava – Kamzík K 56. Povolený vysielač bude prevádzkovaný počas Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Držiteľ povolenia v žiadosti uviedol, že vysielačom plánuje zabezpečiť HD vysielanie v lokalite Bratislava. Povolenie bude platné od 29.4. do 16.5.2011.

TÚ SR povolil maximálny výkon ERP v nulovej rovine 2 800 W. Základné parametre vysielania: počet nosných 8k, modulácia 64-QAM, ochranný interval 1/4, kódový pomer 2/3, vertikálna polarizácia„, uviedol hovorca TÚ SR Roman Vavro.

Pod článkom je video, na ktorom užívateľ zachytil STV1 HD 64 km od Bratislavy!

Video k článku

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (2)

 • adminbranko

  adminbranko

  04 máj 2011 v 18:04 |
  Nepovedal by som ze iba v Bratislave. Bez problemov som stv1 HD naladil aj v DVB-T v Prievidzi, spolu naladim 8 programov, doma, joj plus, stv1, stv1 hd, stv2, stv3, markiza, joj...
 • JohnCenaWWE

  JohnCenaWWE

  06 máj 2011 v 14:54 |
  v BB,ZV ide STV1 HD ok

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget