NBC Olympics si vybrala satelitného operátora SES

Napísal Ivan P. 1 dňa 14 február 2018 do kategórie Magazín, Správy

SES umožní NBC Olympics, aby vysielali signál s vysokým dynamickým rozsahom v celých Spojených štátoch počas olympijských hier v Pchjongčchangu.

Stamford, Connecticut 14. februára 2018 – NBC Olympics, divízia NBC Sports Group, si vybrala spoločnosť SES k sprostredkovaniu satelitnej distribúcie v 4K s vysokým dynamickým rozsahom (HDR) z XXIII zimných olympijských hier, ktoré sa konajú v Pchjongčchangu v Južnej Kórei, a to od 8. februára do 25. februára. Túto novinku oznámil David Mazza CTO a SVP, NBCOlympicssoStevomCordou, viceprezidentom pre severoamerickú mediálnu platformu SES.

Spoločnosť SES využije satelit SES-1, umiestený na pozícií101 stupňov západne, k distribúcií HDR kanálu NBC Olympicsna celom území Spojených štátov. Ako súčasťriešenia poskytla spoločnosť SES nakonfigurované satelitnéprijímače všetkým televíznym platformám, ktoré budú prijímaťHDR signál. Platforma 4K spoločnosti SES, poskytujeviackanálovýmdistribútorom video programov (MVPD - Multichannel Video ProgrammingDistributor) v Spojených štátoch prístup k najväčšiemu svetovému portfóliu 4K lineárnych kanálov.

"NBC Olympics s potešením spolupracujú s firmou SES, ktorá ponúka našim distribučným partnerom 4K HDR pokrytie hier v Pchjongčchangu," uviedol Mazza. "HDR prenossprostredkovaný spoločnosťou SES a predstavený firmou Xfinity, doplní ponuku HDR videa na vyžiadanie, ktorá bude k dispozícií pre MVPD a satelitné platformyv celých Spojených štátoch."

"Sme radi, že NBC znovu vložila svoju dôveru do SES,podobne ako v prípade letných olympijských hier v roku 2016, aby pomohla zaistiť prenos v kvalite 4K pre tieto zimné olympijské hry," povedalCorda. "Naša 4K platforma poskytuje MVPD partnerom v celej Amerike celosvetovo najväčšiuponuku lineárnych 4K programov."

NBC Olympics budúposkytovať signál v 4K HDRvšetkým svojim distribučným partnerom v Spojených štátoch. Záleží už len od nich, akým spôsobom sprístupnia obsah svojim zákazníkom. Zdroj televízneho signálu sprostredkuvávajú spoločnosti OlympicBroadcastingServices (OBS) a japonská NHK.

4K HDR pokrytie hier z Pchjongčchanguod NBC bude k dispozíciízo záznamu a bude obsahovať 4K zábery zozahajovacieho ceremoniálu, hokeja, krasokorčuľovania, rýchlokorčuľovania, skoku na lyžiach a snowboardingu. Až štyri udalosti z predchádzajúceho dňa budú poskytované denne od 10. februára, deň po zahajovacom ceremoniáli, do 26. februára, deň po skončení hier.

Xfinity je súčasným sponzorom 4K NBC Olympics pre hry v Pchjongčchangu.

zdroj:SES

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget