Nova a Markíza chystajú právne kroky proti Skylinku

Napísal Ivan P. 1 dňa 18 jún 2018 do kategórie Magazín, Správy

Česká komerčná televízna skupina Nova a slovenská sesterská Markíza chystajú právne kroky proti prevádzkovateľovi česko-slovenskej platformy Skylink kvôli šíreniu svojich programov na území druhého štátu.skylink-v3.gif

Podľa Novy sú na území Slovenska Skylinkom poskytované programy Nova, Nova 2, Nova Action, Nova Cinema a Nova Gold a podľa Markízy sú v Česku bez súhlasu vysielateľa šírené rovnakým operátorom stanice Markíza, TV Doma a TV Dajto.

"K šíreniu týchto staníc mimo územia Slovenskej republiky nikdy nedala spoločnosť TV Nova súhlas. Slovenský operátor Skylink sa napriek tomu rozhodol stanice bez súhlasu TV Nova vrátiť do ponuky. Takéto konanie je protiprávne a predstavuje porušenie zmluvných podmienok. Televízia Nova teraz pripravuje právne kroky, aby tomuto porušeniu zamedzila, "vyjadrila sa k problematike TV Nova. Podobne sa vyjadrila k šíreniu svojich programov v Česku slovenská Markíza.

Skylink umožnil zákazníkom v Česku uhradiť servisný poplatok nielen pre územie Česka ale aj pre Slovensko. Po úhrade poplatku získali diváci z jednej prístupovej karty prístup k programom komerčných programov zo Slovenska a podobne slovenskí zákazníci získali české komerčné stanice.

Nova pre divákov na Slovensku vyrába medzinárodný program Nova International, ktorý obsahuje výhradne relácie vlastnej tvorby. Podobne Markíza divákom v Česku ponúka stanicu Markíza International. Obe stanice sú poskytované ako platené a sú dostupné v ponukách káblových a satelitných operátorov.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (1)

  • ojojoj

    ojojoj

    18 jún 2018 v 14:46 |
    Obe stanice by mali vyskakovat od radosti, ze ich este niekto sleduje a rozdrapovat sa...

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget