Nová stanica Film Europe Channel

Napísal Torben N. 1 dňa 20 máj 2011 do kategórie Magazín, Správy

V SD, HD aj 3D

Na náš trh mieri nová televízna stanica, ktorá sa prezentuje ako filmový kanál vysielajúci predovšetkým európsku kinematografickú tvorbu. Jej názov bude Film Europe Channel, štart je naplánovaný na koniec tohto roka (pravdepodobne november) a majiteľom je slovenský podnikateľ Ivan Hronec, zakladateľ televíznych staníc Filmbox.

filmeuropetv-logo

Štart tejto stanice oznámil p. Hronec na tohtoročnom filmovom festivale v Cannes, spoločne so stanicou sa spustí aj domáca videopožičovňa na stránke www.filmeuropetv.eu.

"Vysielať začne Film Europe Channel na jeseň 2011 v klasickom rozlíšení (SD), čoskoro nato vo vysokom rozlíšení cez satelit, cez optické vlákna. Film Europe Channel je pripravený vysielať aj v 3D," oznámil dnes prevádzkovateľ stanice. "Ročne odvysielame cez 400 filmov. Legendy, ale aj" mladú európsku filmovú krv ", komédie, akčné filmy, historické filmy, sci-fi. Musíme zmeniť stereotyp. Európsky film poznáme väčšinou len z festivalov. Európsky film nemôže byť len nízkorozpočtová sociálna depresia. Európsky filmový ekosystém nie je o nesystémových štátnych podporách, "myslí si Ivan Hronec.

zdroj: digizone.cz

Hodnotenie článku

4.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (1)

  • samson

    samson

    11 august 2011 v 12:16 |
    Konecne dobra slovenska TV Film Europe....dlho som cakal na europske filmy....prajem vela divákov.

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget