Pantelio testuje maďarské programy

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 júl 2018 do kategórie Magazín, Správy

pantelio.jpg

Operátor satelitnej platformy Pantelio uviedol do prevádzky svoj piaty transpondér na satelite Hispasat 30W-5, ktorý pracuje na pozícii 30 ° W. Na novej kapacite sa objavilo skúšobné vysielanie rady maďarských komerčných a verejnoprávnych televíznych staníc.

Piaty transpondér Pantelia pracuje na frekvencii 11,891 GHz, pol. V a obsahuje len maďarské stanice ako M5 (Magyar 5), Duna World, RTL Klub, RTL +, RTL II, Cool TV Hungary, Muzsika TV, Story 4 a TV 2 Hungary.

Všetky stanice sú zakódované systémom PanAccess.

Pre príjem signálu Pantelia prevádzkovateľ odporúča parabolu s priemerom 60 cm, čo je väčší rozmer než z pôvodného bieloruského satelitu BelinterSat, kde mala stačiť parabola s priemerom 40 cm. Na pôvodnej družici BelinterSat ukončilo Pantelio vysielanie koncom júna.

technické parametre - nový TP Pantelia:

• Hispasat 30W-5 (30 ° W), freq. 11,891 GHz, pol. V, SR 30000, FEC 5/6, DVB-S2 / 8PSK, CA PanAccess

Prevádzkovateľ služby Pantelio si objednal celkom 6 transpondérov na satelite Hispasat 30W-5. Doteraz je v prevádzke len päť z plánovaných transpondérov.

Na pozícii 30 ° W sú aktuálne zaparkované družice Hispasat 30W-4, Hispasat 30W-5 a Hispasat 30W-6. Z týchto satelitov je 30W-4 postupne nahradzovaný novším satelitom Hispasat 30W-6. Vedľa Pantelia sa na pozícii 30 ° W vysielajú portugalské DTH platformy NOS a Meo TV.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget