Platený kanál TV JOJ bude detský s názvom Rik a tiež v HD

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 október 2014 do kategórie Magazín, Správy

1413044759.jpgNa slovenskom trhu vzniká prvý detský kanál v slovenskom jazyku. Prevádzkovať ho bude slovenská komerčná skupina JOJ. Nová stanica ponesie názov Rik a vysielanie bude dostupné aj vo vysokom rozlíšení.

RIK nebude k dispozícii cez DVB-T ale len u káblových, satelitných a IPTV operátorov v platených balíčkoch. Konkrétny zoznam operátorov, ktorí budú šíriť Rik, zatiaľ ešte nie je k dispozícii. Stanica neplánuje vysielať na území Českej republiky.

"" Od nášho nemeckého partnera, gigantu v oblasti detských programov, máme k dispozícii pre naše deti rozhodujuco najlepšie seriály a rozprávky. Ide o produkciu ktorá sa osvedčila na mimoriadne konkurenčnom trhu silných nemecky hovoriacich krajín "," uviedol webu Živé.sk manažér platených staníc JOJ Andrej Miklánek.

RIK bude vysielať na základe licencie spoločnosti Your Family Entertainment, ktorá v Nemecku prevádzkuje neplatený detský kanál Ric. Spoločnosť tiež väčšinu obsahu i produkuje.

Slovenská stanica RIK bude nielen prvým detským kanálom v slovenčine ale aj prvý lokalizovaným programom v HD rozlíšení. Na slovenskom trhu pôsobí z detských staníc len ducktv HD či Nickelodeon HD.

"" RIK na trh uvedieme ako prémiový kanál, prvá stanica pre deti v slovenskom jazyku a výrazne edukatívne pridanou hodnotou. Jeho spoplatnenie preto opodstatnenie. Potvrdzujeme tím našu ambíciu naštartovať aj na Slovenskom trhu model pay TV prémiových kanálov "," uviedol k dôvodom spoplatnenia detskej stanice Miklánek.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget