Plustelka sa rozšírila o JOJ HD

Napísal Ivan P. 1 dňa 11 november 2016 do kategórie Magazín, Správy

plustelka.png

Na bežnú anténu môžu slovenské domácnosti prijímať nový kanál vo vysokom rozlíšení (HDTV) - JOJ HD. Stanica je od 8.11.2016 dostupná pre zákazníkov platformy Plustelka.

JOJ HD bola umiestnená do štvrtého slovenského celoplošného multiplexu, ktorý nedávno bol preklopený do DVB-T2. Druhá generácia pozemného vysielania vytvorila dostatočný priestor pre zaradenie ďalších programov do ponuky a spustenie HD programov.

Program JOJ HD sa ale vysiela zakódovaný v systéme Irdeto, ktorý používa platforma Plustelka. Stanica je automaticky súčasťou balíčka Plustelka Štandard bez zmeny mesačného poplatku. Pre sledovanie stanice JOJ HD je potrebný DVB-T2 prijímač Alma Plustelka alebo bezkartový modul Plustelka priamo v televízore s podporou DVB-T2. Existujúci zákazníci Plustelky môžu spustiť automatické vyhľadávanie nových programov a JOJ HD by sa v zozname staníc mala objaviť automaticky.

JOJ HD je dostupný len pre zákazníkov Plustelky. Ostatné domácnosti môžu naďalej sledovať bezplatnú verziu JOJ v SD rozlíšení, ktorá zostáva v druhom celoplošnom multiplexu.

"" Záujem zákazníkov o terestriálne vysielanie, je záväzkom pre spoločnosť Towercom neustále rozvíjať platformu DVB-T. Spolu s rozširovaním dostupnosti Voľnej telky a Plustelky pre takmer každú domácnosť, pokračujeme a budeme pokračovať aj v rozširovaní programovej ponuky našich platforiem. Aktuálne sme k programom RTVS vo vysokom rozlíšení pridali aj ďalšiu obľúbenú stanicu JOJ HD "," uviedol Zsolt Nagy, technický riaditeľ spoločnosti Towercom, as

Vedľa zaradenia JOJ HD do Plustelky čaká divákov pozemnej televízie na Slovensku ešte jedna významná zmena. K 31.12.2016 bude ukončená existujúce SD distribúcia programov TV Markíza, TV Doma a TV Dajto. Tieto tri programy budú od Nového roka dostupné len u satelitných a káblových operátorov.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget