Po televízii Mňau TV skončil na Skylinku aj sesterský program Mňam TV

Napísal Ivan P. 1 dňa 02 november 2017 do kategórie Magazín, Správy

skylink-v3.gif

Kulinársky kanál Mňam TV od stredy 1.11.2017 nie je dostupný pre zákazníkov česko-slovenského satelitnej platformy Skylink. Prevádzkovateľ stanice sa rozhodol zamerať na distribúciu na klasickú pozemnú anténu.

Mňam TV pôvodne vysielala v nadregionálnom multiplexe RS8, neskôr sa presunula do celoplošného DVB-T multiplexu 4, kde skončila a prevádzkovateľ sa vtedy rozhodol zamerať na iné distribučné platformy - káblové a satelitné siete. Pôvodne sa program vysielal DTH v satelitnej Novej Digi TV CZ a doteraz aj pre zákazníkov Skylinku. Nová Digi TV CZ program vyradila z dôvodu nízkeho záujmu zákazníkov o tento program. Klienti Skylinku môžu namiesto Mňam TV sledovať iné programy s podobným zameraním - Food Network či TV Paprika. Teraz sa Mňam TV vracia k distribúcii cez pozemné vysielače a to cez regionálne multiplexy.

Prevádzkovateľom stanice Mňam TV a sesterského programu Mňau TV je spoločnosť S & P Broadcasting. Rovnaký prevádzkovateľ teraz chystá nový kanál Kutil TV a má v úmysle aj ďalšie televízne projekty ako Mudr TV a Trhák TV.

"" V rámci distribučnej stratégie spoločnosti S & P Broadcasting sme sa rozhodli posilniť DVB-T distribúciu, ktorá prináša výrazne vyššiu návratnosť našich investícií, než je tomu u distribúcie cez satelit. Z tohto dôvodu odchádza Mňam TV teraz koncom mesiaca októbra zo satelitnej platformy Skylink a postupne sa zvýši pokrytie distribúcie všetkých kanálov S & P Broadcasting cez regionálne multiplexy "," hovorí Pal Milkovics, CEO S & P Broadcasting.

Mňam TV - televízia nielen o varení, je dostupná v terestrickom vysielaní - diváci si ju naladia v Prahe a okolí, Příbrame, Moste, Tepliciach a Chomutove, tak u celého radu ďalších prevádzkovateľov napríklad UPC, O2, SmartComp, Selfnet, Planet A, Poda, Naj TV, Kábel Ostrov, KT Kadaň, DWP, Teta, Kabel1, Edera, sledovanitv, Katri Servis, Grape SC, Sat-an-CabelNet a ďalšie. Na slovenskom je Mňam TV v ponuke UPC, O2, SlovakTelekom, Orange a ďalšie.

technické parametre - Mňam TV (Skylink) (do 31.10.2017):

satelit: Astra 3B (23,5 ° E)
frekvencia: 11,798 GHz
polarizácia: horizontálna
SR: 29500
FEC: 3/4
norma: DVB-S2

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget