Posledná rozlúčka s Karlom Gottom aj na RTVS a TV Markíza

Napísal Ivan 1 dňa 10 október 2019 do kategórie Správy, Magazín

Nielen české televízne stanice sa rozlúčia s kráľom českej pop music Karlom Gottom. Poslednú rozlúčku s Majstrom prinesú vo svojom vysielaní aj slovenské stanice - verejnoprávna RTVS a komerčná TV Markíza. 

Verejná rozlúčka s Karlom Gottom v pražskom Paláci Žofín v piatok 11. októbra pokryje RTVS vo svojich spravodajských reláciách - Ranných správach a Správach RTVS o 12:00, 16:00 a 19:00 hodine.

TV Markíza prinesie v štyroch mimoriadnych živých vstupoch z Prahy o 11:45, 13:43, 14:56 a 15:57 hodine.

Zádušnej omši za Karla Gotta z Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha v Prahe prinesú v sobotu 12. októbra ako verejnoprávnej RTVS na programe Jednotka, rovnako tak i privátnej TV Markíza. Obe stanice ponúknu aj špeciálne spravodajské štúdio, ktoré začne pol hodiny pred začiatkom pohrebnej sv. omše v 11:00 hodine.

poslednározlúčka_K.Gott.jpg
Téme sa bude Markíza intenzívne venovať aj vo všetkých štandardných spravodajských a publicistických relácií TV Markíza - Televízne noviny, Teleráno a Reflex. Dianie bude podrobne mapovať aj spravodajský portál tvnoviny.sk a televízny portál markiza.sk. V piatok od 8:00 hod budú môcť návštevníci sledovať aj nepretržitý online stream.

RTVS pripravila do vysielania aj archívne spomienky na život a hudobnú kariéru Karla Gotta v sobotu v 9:25 hodíine v špeciálnom spomienkovom vydaní Noci v archíve. V ňom tvorcovia zaspomínajú na Karla Gotta prostredníctvom archívnych televíznych spomienok, piesní a rozhovorov, väčšinou zo 60. a 70. rokov minulého storočia. V noci v archíve sa objavia aj raritné archívne závery, ktoré boli odvysielané len raz a diváci ich opäť uvidia po viac ako 40 rokoch. RTVS pre sobotné vysielanie zdigitalizovala staré spravodajské šoty a rozhovory s vystúpením Karla Gotta z roku 1973 a 1975.

V atmosfére 70. rokov budú pokračovať spomienky na tohto umelca aj v podvečernom vysielaní RTVS. Od 16:45 hodín Dvojka ponúkne vybrané vystúpenie Karla Gotta na Bratislavskej lýre v rokoch 1974 až 1976.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu