QVC UHD - ďalší bezplatný Ultra HD na Astre

Napísal Ivan P. 1 dňa 15 december 2017 do kategórie Magazín, Správy

Cez hlavný európsky satelitný systém Astra na pozícii 19,2 ° E sa vysiela ďalší bezplatný program v Ultra HD rozlíšení - nemecká verzia Telenákupnej televízie QVC.

Prevádzkovateľ televíznej Telenákupnej siete QVC v októbri obnovil zmluvu na distribúciu svojich SD a HD programov na satelite Astra. Vysielateľ si zároveň objednal kapacitu pre šírenie programu v Ultra HD / 4K rozlíšenie - QVC UHD. Stanica v 4K je na Astru dopravovaná prostredníctvom dcérskej spoločnosti satelitného operátora SES (Astra), firmou MX1.

Nemecká QVC šíri cez Astru programy QVC Deutschland, QVC Plus a QVC Beauty & Style. Stanice sú súbežne šírené v SD aj HD rozlíšení a poskytované bezplatne (FTA).
QVC UHD je po programe Pearl TV 4K v poradí druhým teleshoppingovým kanálom v Ultra HD rozlíšení dostupný FTA. Celkovo sa jedná o siedmy Ultra HD program v Nemecku.

screen-qvc-uhd.jpg

QVC Germany ponúka produkty prostredníctvom televíznej obrazovky. Ide o výrobky z oblasti módy, šperkov, krásy či domácnosti.

QVC je skratkou anglických slov Quality Value Convenience (kvalita, hodnota, pohodlie). Televízna stanica pôvodom z USA postupne expandovala do mnohých krajín vo svete. V Nemecku vysiela od roku 1996.

technické parametre:

satelit: Astra 1L (19,2 ° E)
frekvencia: 11,288 GHz
polarizácia: vertikálna
SR: 22000
FEC: 2/3
norma: DVB-S2
modulácia: 8PSK

QVC UHD
service ID: 4230
video PID: 255
audio PID: 256
CA systém: žiadny, FTA

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget