Roland Garros v 3D na Eurosporte

Napísal Torben N. 1 dňa 17 máj 2011 do kategórie Magazín, Správy

Exkluzívne v ponuke UPC

Digitálna televízia UPC, najrozšírenejšia domáce platená televízna služba, opätovne potvrdzuje svoju úlohu priekopníka televízneho vysielania v 3D formáte: tentoraz ponúkne svojim zákazníkom priame 3D televízne prenosy z Roland Garros, najdlhšieho grandslamového tenisového turnaja sveta. Prenosy na televíznej stanici Eurosport začnú 22. mája a skončia 5. júna. Sledovať ich bude môcť približne päťdesiat tisíc slovenských domácností z radov zákazníkov UPC, ktoré využívajú firemné HD-PVR a HD boxy. Tenisové bitky vo formáte 3D budú k dispozícii aj tisícom ďalších zákazníkov UPC, ktorých televízory sú opatrené CA modulmi. Všetci však musia mať k dispozícii 3D televízne prijímače. 

logo_3d

"Pätnásť dní živého televízneho vysielania v 3D formáte opätovne potvrdzuje technické možnosti broadbandové siete UPC. Zákazníci našej digitálnej televízie sú pravidelne prví, ktorí sa v Českej a Slovenskej republike môžu tešiť z výhod, ktoré ponúka vývoj v oblasti technológií a multimédií. A verím, že tomu tak bude aj v budúcnosti, "hovorí v tejto súvislosti generálny riaditeľ UPC Václav Bartoň. "Samotná technická kvalita však divákovi nestačí - musí ísť ruka v ruke s ponukou atraktívnych programov. A tá je najširšia práve u digitálnej televízie UPC, "pripomína Václav Bartoň. 

"Vysielanie tohto turnaja v 3D formáte ponúka Eurosport už druhým rokom a som veľmi rád, že aj českí a slovenskí diváci budú mať tento rok možnosť si tento úžasný zážitok vychutnať. Až nepredstaviteľne vynikne dynamika hry, energia úderov, premeny pohybu aktérov zápasov aj ich gestá. Divák je do športového deja doslova vtiahnutý. Som si istý, že zákazníci digitálnej televízie UPC si s Eurosport a Roland Garros v 3D prídu rozhodne na svoje, "sľubuje Ondřej Větrovský, zástupca Eurosportu pre Českú republiku.  

upc_logo_3044

Prenosy z centrálneho dvorca Roland Garros budú bez akéhokoľvek osobitného poplatku voľne sprístupnené na pozícii dlhodobo využívanej ako rezerva HD (továrenské nastavenie 101). Tá bude po dobu prenosov v programovom sprievodcovi (EPG), označená ako Eurosport 3D. Vysielanie vo formáte 3D začína vždy v 9.00 stredoeurópskeho času a končí okolo 22 hodiny. Komentár je v angličtine. Vysielanie môže byť sledované na všetkých typoch 3D televízorov, a to ako s aktívnymi, tak pasívnymi 3D okuliarmi. Eurosport bude turnaj vysielať aj v štandardnej digitálnej podobe a vo vysokom rozlíšení (HD) na oboch svojich kanáloch, ktoré sú v ponuke UPC. 

UPC ako prvá v Českej republike ponúka pravidelné televízne vysielanie vo formáte 3D, a to na televíznej stanici HD +. Vysielanie v 3D novo prebieha predovšetkým v takzvanom móde Side By Side (vedľa seba). Ten je určený práve pre 3D televízne prístroje a súčasnosti ide o najkvalitnejšie možný spôsob vysielania 3D obsahu. HD + ďalej vysiela aj takzvané Anaglyph verziu 3D programov, pre ktorých sledovanie stačí použitie papierových okuliarov s červeným a zeleným filtrom. Viac informácií o televíznych službách UPC získajú záujemcovia na www.upc.sk. 

František Malina

Tlačový hovorca a riaditeľ PR

zdroj: upc.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Torben N.

Chcete písať pre náš portál honorované články? Kontaktujte nás na email.

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget