RTVS bude mať v HD najviac vlastnej tvorby

Napísal Matúš H. 1 dňa 03 marec 2012 do kategórie Magazín, Správy

Kúpila ďalších 14 HD kamier

Rozhlas a televízia Slovenska nakúpila pre vysielanie vlastnej tvorby v natívnej HD kvalite 14 nových kamier Ikegami HDK-79EXIII. Kamery dokážu natáčať natívny obraz 1080i s 50 snímkami za sekundu. Päť rovnakých kamier RTVS nakúpila aj v minulých mesiacoch. Cena za jednu kameru je podľa Centrálneho registra zmlúv 34 600 eur bez DPH. Celková cena štrnástich kamier je tak 484 400 eur, cena je podľa zmluvy aj so 43 percentnou zľavou. Kamery dodáva Traco Systems so sídlom v Bratislave. Okrem toho RTVS nakúpila aj ďalšiu vysielaciu techniku pre výrobu vlastnej tvorby v HD kvalite. Celková cena za túto techniku činí spolu 358 422 eur bez DPH.

„Uvažujeme o postupnom prechode na HD vysielanie, ale nemáme presný termín vytvorenia celodenných HD formátov, ide skôr o evolučný proces,“ uviedol v októbri hovorca RTVS Richard Šümeghy. Podľa informácií Živé.sk má RTVS k dispozícií už niekoľko nakúpených kamier. V minulých dňoch bolo dokončené inštalovanie kamier v štúdiách. Ďalšie nové relácie v natívnom HD formáte tak uvidia diváci už v najbližších dňoch.

Sedem HD kamier nakúpila aj Markíza, od nedele ponúkne vo vysokom rozlíšení reality-show Farma. JOJka zatiaľ vlastnú tvorbu v HD nebude vyrábať. Kanál STV1 HD, ktorý vysiela natívny HD obsah u vybraných káblových, či IPTV operátorov. Diváci si ho naladia aj vo verejnoprávnom DVB-T multiplexe. Zatiaľ sa ale kanál neobjaví na satelite, RTVS naň nemá peniaze. RTVS nedávno zmenila logá a vylepšila vysielaciu grafiku na svojich dvoch televíziách, všetko bolo riešené HD kvalitou na ktorú televízia postupne prechádza.

Zdroj: živé.sk

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget