RTVS chce opäť tretí kanál a tiež vyššie koncesionárske poplatky

Napísal Ivan P. 1 dňa 29 máj 2014 do kategórie Magazín, Správy

rtv.jpg
Na Slovensku chce mať verejnoprávny vysielateľ RTVS ( Rozhlas a televízia Slovenska ) opäť tri televízne okruhy . Vedenie RTVS v súčasnosti chystá tretí televízny program a tiež nové rozhlasové stanice . Zároveň požaduje zvýšenie koncesionárskych poplatkov .

Generálny riaditeľ RTVS Václav Mika zároveň upozornil , že na konci roka to bude 12 rokov , čo sa nezmenila výška koncesionárskych poplatkov . Aktuálne domácnosti platia 4,64 eur mesačne . Zvyšuje sa ale aj počet oslobodených ľudí od platenia koncesií a RTVS aj klesajú príjmy z reklamy . Píše web Sme.sk.

Šéf RTVS Mika upozornil , že ak by sa pravidelne zvyšoval koncesionársky poplatok o infláciu , predstavoval by dnes poplatok 6,95 eur mesačne . Dodal , že túto výšku poplatku nebude navrhovať . RTVS argumentuje aj tým , že zvýšila podiel vlastných pôvodných relácií či vysielanie pre deti . Zvýšila sa aj sledovanosť , modernizuje vysielaciu techniku ​​.

Vedenie chce po získaní podpory verejnosti pre navýšenie poplatkov priniesť aj niečo navyše - tým má byť spustenie tretieho televízneho okruhu . Mika dôvody zavedenia nového programu priblížil na nedávnych udalostiach - RTVS nemohla vysielať diskusie k voľbám do Európskeho parlamentu v lepšom čase , pretože musela vysielať prenosy z MS v hokeji z Minsku .

Televízna Trojka má vysielať šport a spravodajstvo . Podľa šéfa RTVS je to jediné systémové riešenie . Inak by sa RTVS musela prestať zaujímať o športové prenosy .

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget