Satelitná Plustelka končí. Prevádzkovateľ sa zameria na DVB-T

Napísal Ivan P. 1 dňa 10 júl 2017 do kategórie Magazín, Správy

plutelkasat.jpg

Prevádzkovateľ slovenskej satelitnej platformy Plustelka postupne ukončuje poskytovanie služieb. Táto satelitná sieť dnes ponúka na kartách a moduloch Plustelky už len dva programy - Jednotka HD a Dvojka HD verejnoprávneho vysielateľa RTVS.

Koniec satelitnej Plustelky bol preto očakávaným krokom - na kartách a moduloch operátora bolo možné v posledných týždňoch sledovať už len spomínané dva programy RTVS a takisto aj stanice ČT1 a ČT2 v SD rozlíšení. Tie ale boli v utorok vypnuté.

Satelitná Plustelka odštartovala pred 2 rokmi. Divákom mala ponúkať prístup k hlavným slovenským programom. Do ponuky boli preto postupne zaradené stanice RTVS a komerčných televíznych skupín JOJ a Markíza. Programy Markízy sa poskytovali za ročný poplatok. Táto ponuka bola po necelom roku zrušená.

Ešte v apríli Towercom tvrdil, že Plustelka bude na satelite pokračovať. Teraz ale už priznáva, že sa zameria na svoju pozemnú službu s rovnakým názvom. "" Programové služby pôvodne zaradené do satelitného vysielania Plusteka Mini budú dostupné už iba prostredníctvom plateného balíka Plustelka Štandard cez anténu "," uviedol pre portál Živé.sk Ivan Rudolf z PR agentúry, ktorá Towercom zastupuje.

Po ukončení prevádzky Plustelky majú diváci na výber z bohatej ponuky služieb od iných operátorov. Rovnaký satelit ako pôvodná satelitné Plustelka využíva česko-slovenský Skylink, ďalej na trhu pôsobí aj Nová Digi TV SK, Magio Sat (Slovak Telekom), freeSAT (UPC DTH), Antik Sat (Antik Telekom) a Flix TV.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget