Satelitná Plustelka končí. Prevádzkovateľ sa zameria na DVB-T

Napísal Ivan P. 1 dňa 10 júl 2017 do kategórie Správy, Magazín

plutelkasat.jpg

Prevádzkovateľ slovenskej satelitnej platformy Plustelka postupne ukončuje poskytovanie služieb. Táto satelitná sieť dnes ponúka na kartách a moduloch Plustelky už len dva programy - Jednotka HD a Dvojka HD verejnoprávneho vysielateľa RTVS.

Koniec satelitnej Plustelky bol preto očakávaným krokom - na kartách a moduloch operátora bolo možné v posledných týždňoch sledovať už len spomínané dva programy RTVS a takisto aj stanice ČT1 a ČT2 v SD rozlíšení. Tie ale boli v utorok vypnuté.

Satelitná Plustelka odštartovala pred 2 rokmi. Divákom mala ponúkať prístup k hlavným slovenským programom. Do ponuky boli preto postupne zaradené stanice RTVS a komerčných televíznych skupín JOJ a Markíza. Programy Markízy sa poskytovali za ročný poplatok. Táto ponuka bola po necelom roku zrušená.

Ešte v apríli Towercom tvrdil, že Plustelka bude na satelite pokračovať. Teraz ale už priznáva, že sa zameria na svoju pozemnú službu s rovnakým názvom. "" Programové služby pôvodne zaradené do satelitného vysielania Plusteka Mini budú dostupné už iba prostredníctvom plateného balíka Plustelka Štandard cez anténu "," uviedol pre portál Živé.sk Ivan Rudolf z PR agentúry, ktorá Towercom zastupuje.

Po ukončení prevádzky Plustelky majú diváci na výber z bohatej ponuky služieb od iných operátorov. Rovnaký satelit ako pôvodná satelitné Plustelka využíva česko-slovenský Skylink, ďalej na trhu pôsobí aj Nová Digi TV SK, Magio Sat (Slovak Telekom), freeSAT (UPC DTH), Antik Sat (Antik Telekom) a Flix TV.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu