Slovak Sport 2 čoskoro vo freeSATe ?

Napísal Ivan P. 1 dňa 31 január 2014 do kategórie Magazín, Správy

upc.jpgSlovenský športový kanál Slovak Sport 2 sa zrejme už čoskoro objaví v ponuke satelitnej platenej televízie freeSAT . Na jednom z transpondérov prevádzkovateľa sa objavila testovacia pozícia , ktorá môže patriť práve tejto stanici .

Luxemburský mediálne operátor UPC DTH včera na kmitočte 12,188 GHz na družicu Thor 5 zapojil programovú pozíciu s názvom " SK Sport 2 " . Na tejto pozícii sa momentálne šíri program ČT Sport . Pravdepodobne len dočasne a čoskoro bude nahradený Slovak Sport TV2 . Signál je kryptovanie všetkými systémami podmieneného prístupu freeSATu - teda CryptoWorks ( CAID 0D02 ) , Irdeto ( CAID 0653 , 0D97 ) a Nagravision ( CAID 1815 ) .

Slovak Sport 2 je divákmi veľmi vyhľadávaným športovým kanálom . Vysiela totiž 5 zápasov z každého kola anglickej futbalovej Premier League a ďalšie prenosy z európskych a svetových športových podujatí . Nechýbajú ani prenosy z argentínskej a belgickej futbalovej ligy alebo tenisové WTA Tour . Stanica vysiela v slovenskom jazyku .

Termín možného spustenie Slovenská Sport 2 vo freeSATu nie je známy . Sesterská káblová sieť UPC Česká republika zaradí tento program do svojho programového rastra spolu so Slovak Sport 1 k 31.1.2014 . Je teda možné , že v rovnaký deň sa kanál Slovak Sport 2 objaví aj vo freeSATe .

technické parametre - SK Sport 2 :

* Thor 5 ( 0,8 ° W ) , freq 12,188 GHz , pol V , SR 28000 , FEC 7 / 8 , DVB-S/QPSK , CA CryptoWorks , Nagravision , Irdeto

Testovacie vysielanie bolo o 14:20 hodín odpojené .
Podľa webu Živé.sk bude do ponuky freeSATu zaradený program Slovak Sport 2 v HD rozlíšení .

Ak sa tak stane a Slovak Sport 2 rozšíri ponuku freeSATu , bude poskytovaný len abonentom freeSATu v Českej republike . Na Slovensku totiž drží exkluzivitu na distribúciu spoločnosť Slovak Telekom , prevádzkovateľ konkurenčných DTH platforiem Digi TV a Magio Sat .

Stojí za zmienku , že UPC DTH v minulých dňoch vykonávala technické testy s kódovaním . Zrejme testovala konfiguráciu pre geoglokaciu ( regionálne obmedzenia ) , ktorú môže prípadne využiť u Slovak Sport 2.

Zdroj: parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget