Slovak Sport TV3 v slovenskom celoplošnom DVB-T

Napísal Ivan P. 1 dňa 12 november 2013 do kategórie Magazín, Správy

slovak-sport-tv3.gifSpoločnosť Towercom, prevádzkovateľ digitálneho terestriálneho vysielania na Slovensku, rozšírila bezplatnú programovú ponuku (Voľná ​​telka) o novú športovú televíznu stanicu Slovak Sport TV3.

Od 11.11.2013 môžu zápasy najprestížnejšej hokejovej ligy na svete NHL sledovať aj diváci digitálneho terestrického vysielania na Slovensku. Stanica sa stáva súčasťou bezplatnej ponuky, ktorá v tento okamih obsahuje 12 televíznych staníc. Uviedla spoločnosť Towercom.

Slovak Sport TV 3 bola zaradená do prvého celoplošného DVB-T multiplexu, ktorý pokrýva približne 80 percent slovenských domácností.

"" Obyvateľom prijímajúcim uvedený celoplošný terestriálny multiplex bude nová televízia k dispozícii bezplatne prostredníctvom automatického naladenia ich prijímacích zariadení (DVB-T settopboxov a televízorov) s podporou MPEG-4 "," uviedol Michal Šuran zo spoločnosti Towercom. "" Aktuálne vysiela nová televízna stanica v pilotnej fáze v kompresnom formáte MPEG-2, ale od zaciatku budúceho roka bude SlovakSport TV3 dostupný iba v novšom kompresnom štandarde "," dodáva.

Slovak Sport TV3 prináša viac ako 150 zápasov nielen zo základnej časti ale aj play off NHL.

Vysielanie novej stanice môžu sledovať všetci diváci na Slovensku, ktorí v dosahu Slovenského multiplexu 1. Do konca roka môžu stanicu sledovať aj na starších prijímačoch, od roku 2014 len na modernejších televízoroch a set top boxoch s podporou formátu MPEG-4.

Slovenský DVB-T multiplex 1 obsahuje vedľa programovej novinky Slovak Sport TV3 tiež stanice WAU, Dajto, TV FOOOR (všetko MPEG-2/SD) a Senzi TV (MPEG-4/SD).

Zdroj: Parabola.cz

 

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget