Šport + získal na Slovensku licenciu

Napísal Ivan P. 1 dňa 13 marec 2018 do kategórie Magazín, Správy

Na trhu môže vzniknúť nový športový kanál. Nitrianska spoločnosť SPRAVCA SK, s.r.o. získala od slovenského regulátora médií RVR (Rada pre vysielanie a retransmisiu) licenciu na celoplošné digitálne pozemné vysielanie (DVB-T) pre novú stanicu Šport +.

Podľa licenčných podmienok pôjde o stanicu, ktorá sa úplne zameria na športové spravodajstvo. Stanica bude vysielať 12 hodín denne a to v troch štvorhodinových blokoch.

Programová služba bude vysielaná na základe tzv. zahraničnej doložky a to na území Slovenskej republiky. Stanica Šport + bude vysielať v slovenčine.

Pre licenciu na digitálne vysielanie slovenský zákon neurčuje lehotu na najneskorší termín pre spustenie vysielania. Vysielateľ môže program spustiť kedykoľvek po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia o udelení licencie.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Skylink: MTV Dance, MTV Hits, MTV Rocks, VH1 a VH1 Classic s novými parametry. Od 20.3.2018 najdou zákazníci... https://t.co/Vm4C1ygLGr

Preview: Tiviar Alpha plus. TROJTUNEROVÝ LINUXOVÝ MIPSEL PRIJÍMAČ S E2 ZA BEZKONKURENČNÚ CENU! V dnešnom... https://t.co/Fn0Wd7KRkF