Taliansko: Futbalová Serie A dočasne FTA, na Rai filmy

Napísal Ivan P. 1 dňa 28 február 2020 do kategórie Magazín, Správy

sa.jpg

V súvislosti s rastúcim počtom nakazených ľudí koronavírusom Covid-19 dochádza u talianskych vysielateľov k výrazným zmenám v prevádzke. Vysielatelia pripravujú talk show bez publika, obmedzuje či ruší sa výroba športových či kultúrnych relácií v oblasti výskytu nákazy koronavírusu.

Operátor platenej televízie Sky Italia sa rozhodol počnúc dňom 1. marca 2020 vysielať najatraktívnejšie zápasy z futbalovej Serie A na bezplatnom programe. Tie bude novo vysielať na neplatenom kanáli TV8 Italia.

Sky drží exkluzívne talianske práva na všetky zápasy najvyššej talianskej futbalovej ligy Serie A a všetky doteraz vysielala len na platených kanáloch Sky Sport Serie A.

Vysielaním niektorých zápase na TV8 chce Sky vyjsť v ústrety divákom, ktorí sa predovšetkým z dôvodu karantény nemôžu dostať na štadióny a tiež je to gesto solidarity v tejto neľahkej situácii.

Prvý zápas Juventus - Inter odvysiela talianska TV8 v nedeľu o 20:45 hod. Stanica je bezplatne poskytovaná v talianskom DVB-T a v satelitnej DTH službe TivúSat. FTA je program TV8 šírený v režime MultiStream na pozici5 ° W a 9 ° E.

Podobný krok chystá aj verejnoprávna Rai, ktorá odvysiela v exkluzívnej premiére rad filmov, ktoré by sa inak na obrazovku dostali najskôr za rok. Nové filmy prinesie Rai 1, Rai 2 a Rai 4. Všetky sú k dispozícii v talianskom DVB-T, v satelitnom TivúSat a opäť aj v režime MultiStream na pozíciách 5 ° W a 9 ° E.

zdroj: davidemaggio.it + franck

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.

Dokončite úlohu

TOPlist

Nemáte ešte účet ? Zaregistrujte sa!

Prihláste sa do svojho účtu