Towercom je zrejme na predaj

Napísal Ivan P. 1 dňa 19 jún 2014 do kategórie Magazín, Správy

tower.jpgSpoločnosť Towercom, poskytovateľ terestrického a satelitného televízneho a rozhlasového vysielania, má zmeniť majiteľa. V súčasnej dobe má o firmu záujem niekoľko subjektov. Teraz spoločnosť čaká na podanie oficiálnych ponúk.

Píše o tom TREND.sk, ktorému informáciu potvrdil zdroj oboznámený so situáciou. Towercom sa ku pojednávaniu a k predaju nechce vyjadriť.

O Towercom majú usilovať tri spoločnosti. Tvrdí to odborný portál TMT Finance. Záujem o Towercom mala prejaviť spoločnosť Alinda Capital Partners (v USA sa zaoberá investíciami do infraštruktúry pre podniky a vlády), České Radiokomunikace a Infracapital patriaca (špecializuje sa na investície do spoločností spojených s infraštruktúrou).

Čistý obrat Towercomu v minulom roku dosiahol 53.667.492 eur, zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov bol na úrovni 25,18 milióna eur, čistý zisk 11,19 miliónov eur.

Towercom predtým vlastnil aj satelitnú platformu Skylink. V roku 2011 ju predal luxemburskej spoločnosti M77 Group (dnes M7 Group).

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget