TravelXP 4K spustí pravidelné vysielanie 1.10.

Napísal Ivan P. 1 dňa 28 september 2017 do kategórie Magazín, Správy

Televízna stanica TravelXP 4K začne pravidelné vysielanie v Európe už túto nedeľu 1. októbra 2017. Program je do káblových a IP sietí v Európe, na Strednom východe a v severnej Afrike šírený cez populárny satelitný systém Eutelsat Hot Bird na pozícii 13 ° E.

 

travelxp4k.jpg

Program TravelXP 4K je dostupný v angličtine. V španielčine, poľštine, srbčine, chorvátčine a holandčine bude dostupný v nadchádzajúcich mesiacoch. Lokalizácia do ďalších jazykov bude oznámená už čoskoro.
Vysielanie stanice bude zložené z prvotriednych cestovateľských relácií z celého sveta. 4K verzia stanice vzniká po úspechu TravelXP HD, ktorý sa zameriava na cestopisné a lifestylové relácie šírené do viac ako 50 miliónov domácností po celom svete.

V minulých dňoch bol distribučný signál TravelXP 4K na pozícii 13 ° E zakódovaný systémom Viaccess. Program je enkódováný v HEVC (H.265) s 50 snímkami za sekundu (50fps) s 10 bitovou hĺbkou farieb vo farebnom priestore BT2020 a HDR (High Dynamic Range) s HLG (Hybrid Log Gamma). V štandarde vyvinutom BBC a NHK vytvára bohatší a dynamickejší obraz zvýšením kontrastného pomeru medzi najsvetlejšie a najtmavšie plochou obrazovky a rozširuje objem farieb.

technické parametre - TravelXP 4K:

• Eutelsat Hot Bird 13E (13 ° E), freq. 10,727 GHz, pol. H, SR 30000, FEC 3/4, DVB-S2 / 8PSK

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

5.0/5 hodnotení (1 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget