Turecká TRT 4K odvysiela MS vo futbale v Ultra HD

Napísal Ivan P. 1 dňa 21 máj 2018 do kategórie Magazín, Správy

Majstrovstvá sveta vo futbale budú šírené cez satelit v Ultra HD (4K) rozlíšení. Turecká štátna televízia TRT oficiálne potvrdila, že prenosy z futbalového šampionátu bude vysielať na TRT 4K.

TRT 4K nebude jediným programom, ktorý bude vysielať futbalové MS v UHD kvalite. Nedávno poľská verejnoprávna televízia TVP (Telewizja Polska) oznámila, že všetky zápasy z tohto šampionátu bude vysielať v Ultra HD. Vysielanie bude dostupné na novej stanici TVP 4K pre abonentov satelitných DTH platforiem nc + a Orange TV Poľska. MS vo futbale štartuje v polovici júna v Rusku.

trt4k-ms.jpg

Turecký vysielateľ TRT zatiaľ neodhalil detaily alebo presný vysielací plán ale tvrdia, že vo 4K bude odvysielaných všetkých 64 zápasov od skupinovej fázy (počínajúc 14. júnom) až po finále, ktoré sa bude konať 15. júla v Moskve. Vzhľadom k tomu, že niektoré zápasy sa budú hrať v rovnakom čase, niektoré zápasy na TRT 4K zrejme budú odvysielané len zo záznamu.

Vedľa TRT 4K bude MS vo futbale vysielať TRT 1 v HD a SD rozlíšení.

Na prvý pohľad je futbalový event zaujímavý len pre turecké publikum. Faktom je, že TRT 4K vysiela svoj program nekódovane (FTA) a pravdepodobne aj všetky prenosy z nadchádzajúceho MS budú šírené voľne. TRT 4K vysiela z transpondéra zo silného západného zväzku, ktorý umožňuje bezproblémový príjem programu s parabolami malých rozmerov (od 80 cm).

TRT 4K už divákom priniesla množstvo atraktívnych športových prenosov - napríklad Euro 2016 a štvrťfinále.

Samozrejme neexistuje žiadna záruka, že TRT 4K na dobu MS vo futbale nezmení v parametre alebo nedôjde k zakódovaniu vysielania. TRT zatiaľ žiadne zmeny v distribúcii programe neuvádza.

Kanál TRT 4K vysiela s video bit rate cca 25,7 Mbit / s v rozlíšení 3840x2160, 16: 9, 50 Hz, 10 bit, 4: 2: 0, profil Main 10 @ L5.1 @ Main). K dispozícii sú dve zvukové stopy - prvý E-AC3 s ​​viackanálovým zvukom 5.1 a druhá ADTS AAC stereo s audio bitrate okolo 80 kbit / s.

zdroj:parabola.cz

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (0)

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget