TV Markíza skončí v DVB-T

Napísal Ivan P. 1 dňa 19 august 2016 do kategórie Magazín, Správy

mar.jpg

Slovenská komerčná televízna skupina Markíza sa rozhodla nepokračovať v distribúcii svojich programov cez pozemné vysielače a teda neobnoviť zmluvu so spoločnosťou Towercom, ktorá šíri programové služby vysielateľa cez DVB-T. Programy TV Markíza, TV Doma a TV Dajto skončí na klasickú terestriálnej anténu už na konci roka 2016. Diváci Markízy tak majú niekoľko mesiacov na zmenu príjmu televízneho signálu.

"" Markíza Slovakia, spol. s r.o. nebude po skončení roka 2016 pokračovať v šírenie televíznych staníc skupiny Markíza prostredníctvom antén. Televízia tymto svojim rozhodnutím nasleduje Medzinárodné štandardy v televíznom vysielaní a pokračuje v trende skvalitňovania poskytovaných služieb divákom "," uviedla vo svojom vyhlásení televízna skupina Markíza.

"" V buducnosti sa vysielanie bude orientovať na satelitný, Káblový a IP TV príjem, ktore umožňujú nielen sledovať televízne stanice v HD kvalite, ale zaisťuje aj prístup k HBBTV, rôznym preview a archívnym záznamom a poskytuje aj množstvo ďalších služieb "," doplnila .

Klasické pozemné vysielanie v DVB-T aj druhá generácia pozemného vysielania DVB-T2 umožňuje vysielať programy vo vysokom rozlíšení (HDTV), šíriť ďalšie služby ako je teletext, HbbTV aplikácie, DVB titulky a ďalšie. Problémom pre všetkých vysielateľov sú predovšetkým vysoké náklady za distribúciu programov cez pozemné vysielače, ktoré musia hradiť. Zatiaľ čo u satelitných, káblových a IPTV operátorov žiadne distribučné poplatky neplatia a naopak komerčné televízie vyberajú poplatky za odber svojich programov od poskytovateľov televíznej ponuky.

Rozhodnutie Markízy úplne opustiť pozemnú distribúciu nie je prekvapivé. Vysielanie cez klasickú pozemnú anténu podľa niektorých analýz sleduje okolo 10 až 15 percent domácností. Väčšina slovenských domácností sleduje programovú ponuku cez satelitných, káblových či IPTV providerov.

zdroj:parabola.cz.

Hodnotenie článku

0.0/5 hodnotení (0 volieb)

Zdieľajte článok

Autor textu

Komentáre (2)

 • miloslav

  miloslav

  29 august 2016 v 08:21 |
  Markiza zamerne pouziva najnizsie udaje sledovanosti nasho Dvbt.Podla prieskumu GFK s ktorou sa stotoznuju divaci a aj Towercom je sledovanost z marca 2016 min.33%.Snad si niekto nemysli ze zas budeme vsetci prebiehat inam.Pri prechode na Dvbt ktore nejaky cas trvalo a divak nechcel prist o programy sa sance ujal Skilnk a s uspechom kedze sluboval to co uz teraz neplati...Rozhodnutie Markizy je preto prekvapive kedze sledovanost je na vzostupe. Prima sa chysta zaujat uvolneny priestor v Muxe co prospeje a divakom Dvbt spestri televizne vysielanie.Paradoxne na tejto veci vsak je to ze tak velke televizie ako Markiza a Prima maju rozdielny uhol pohladu na Dvbt.
  • miloslav

   miloslav

   29 august 2016 v 08:34 |
   oprava-Skylink

Napísať komentár

Komentujete ako hosť. Môžete sa prihlásiť.


Poskladajte prosím správne obrázok

Facebook Ellano.sk

Facebook Satelitná technika

Twitter Ellano.sk

Please enable the PHP curl extension to use the Twitter widget